Dashi-Gjithçka që ju duhet dhe dëshironi do vijë për ju në momentin e duhur. Nuk ka nevojë t’i sforconi gjërat apo të krijoni bindjen se në momente të caktuara po fundoseni. Besoni tek mrekullitë!

Demi-Është koha për t’u treguar më konservatorë dhe për t’i bërë gjërat më ngadalë. Nëse do të keni një lidhje të re dashurie apo një propozim të ri për punë, diçka emocionuese po vjen drejt jush. Matni temperaturën në fillim, përpara se të zhyteni në ujë.

Binjakët-Sot do të arrini që të fitoni shumë para. Duhet të keni kujdes për vendimet që merrni, shmangni diskutimet e tepërta dhe stresin në jetën tuaj. Ju do të planifikoni për një udhëtim jashtë vendit.

Gaforrja-Mos dëgjoni ato që thonë dhe mos u prekni, pasi mund t’ju mungojnë mundësitë e rëndësishme. Sidomos sot tregoni besim në mënyrën si mendoni dhe zbatoni planet tuaja sipas mënyrës suaj.

Luani-Bëni kujdes me shëndetin, pasi do të jeni në një gjendje të rënduar psikologjike. Silluni mirë me kolegët dhe njerëzit e dashur, pasi arroganca juaj nuk do ju çojë në asnjë vend. Ju dini shumë mirë të përshtateni, por kohët e fundit gjithçka ka ndryshuar.

Virgjëresha-Jeni kaq në sintoni me atë që dëshironi këto ditë sa të tjerët nuk do të mund të mos e venë re dhe madje edhe të frikësohen nga vendosmëria që ju karakterizon. Sigurohuni që personat me të cilët do të keni kontakt sot, të jenë në gjendje për të përballuar çfarë keni për t’i thënë.

Peshorja-Energjia fizike dhe ambicia do të jetë në sasi të mëdha ditën e sotme. Do të kërkoni të ndiqni projekte të reja, që mund të avancojnë statusin tuaj social dhe ekonomik. Do të shpenzoni shumë kohë duke mbledhur informacion, me qëllim që të përmbushni synime tuaja. 

Akrepi-Mos u dekurajoni nga mosmarrëveshjet. Disa njerëz përpiqen të shpërqendrojnë veten nga problemet në shtëpi duke u zhytur në punë ose në shkollë. Por kjo taktikë është e varfër, duke qenë se vetëm vonon pashmangshmërinë. Mos bëni gabim duke pretenduar se problemet nuk ekzistojnë.

Shigjetari-Një biznes i ri mund t’ju sjell fitime të shumta. Sot do të jeni shumë energjik dhe do punoni shumë. Puna juaj e palodhur do të shpërblehet dhe do të merrni një shumë të madhe parash. Kujdes kur bisedoni me miqtë.

Bricjapi-Sot ju shqetësoheni veçanërisht për mënyrën e trajtimit të situatave të caktuara. Por dijeni që shumica e njerëzve përreth jush mund t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja.

Ujori-Një debat me partnerin do të prishë planet tuaj, por mos u dëshpëroni. E gjitha është momentale dhe shumë shpjet gjërat do të shkojnë në normalitet. Ka ardhur koha të mendoni për të ardhmen.

Peshqit-Ndodhitë e fundit mund të duket shqetësuese, por kjo duket se nuk po ju bezdis. Kjo sepse eksperienca që keni ju bën të jeni të ndërgjegjshëm se asgjë nuk ka rëndësi aq shumë./tvklan.al