Dashi – Falë ndikimit pozitiv të planetëve, jeta në çift do të jetë më e bukur dhe më emocionuese gjatë kësaj dite. Financat nuk do të jenë të këqija, por po u treguat të paarsyeshëm me shpenzime do të keni vështirësi.

Demi – Jeta juaj në çift do afrohet shumë me perfeksionin sot. Nuk do të keni as debatin më të vogël me personin në krah. Në planin financiar do të keni disa të ardhura dhe situata do të fillojë të stabilizohet.

Binjakët – Jeta juaj në çift do të marrë një kthesë vendimtare gjatë kësaj dite. Do e mendoni seriozisht një të ardhme së bashku dhe sot mund të vendosni të filloni një bashkëjetese. Në lidhje me financat, situata do të stabilizohet.

Gaforrja – Sot do e harroni tërësisht boten e jashtme dhe do mendoni në çdo moment si t’ia kaloni sa më mirë me partnerin/en. Në planin financiar duhet të merrni masa që t’ia dilni mbanë.

Luani – Në mëngjes do të jeni me humor të keq dhe mund të debatoni ashpër me partnerin/en, por gjatë ditës situata do të fillojë të stabilizohet. Në planin financiar nuk do i rezistoni dot dëshirës për të shpenzuar dhe kjo do sjellë probleme.

Virgjëresha – Përfitoni për të folur sa më hapur me atë që keni në krah dhe t’i zgjidhni mosmarrëveshjet e vogla. Financat duhen menaxhuar me rigorozitet dhe maturi. Vetëm në këtë mënyrë situata nuk do të ketë tronditje.

Peshorja – Dashuria do të kalojë në plan të dytë gjatë kësaj dite sepse diçka tjetër do të jetë më e rëndësishme për ju. Flisni hapur me partnerin/en dhe sqarojani situatën. Situata financiare do të jete e mirë.

Akrepi – Jeta juaj në çift do të shkojë më së miri. Koha e debateve dhe mosmarrëveshjeve ka marrë fund. Në planin financiar priten disa ndryshime pozitive.

Shigjetari – Ditë e zakonshme dhe pa emocione kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Sektori i financave do të jenë shumë delikat. Nëse nuk merrni disa masa situata edhe mund të dalë jashtë kontrollit.

Bricjapi – Besimi për njëri-tjetrin do të përforcohet edhe më tepër gjatë kësaj dite dhe lidhja në çift do të jetë më e mirë. Financat do të jenë shumë të mira, prandaj ka ardhur koha të bëni investimet e menduara.

Ujori – Disa gënjeshtra që i keni thënë dikur partnerit tuaj do të dalin në dritë sot. Më mire të pranoni gabimet dhe të kërkoni falje sesa të këmbëngulni për të kundërtën. Në planin financiar priten vështirësi të shumta te cilat do iu marrin shumë kohë për t’u stabilizuar.

Peshqit – Toleranca dhe mirëkuptimi do të mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite në jetën tuaj në çift. Do të zgjidhni me qetësi edhe ndonjë hatërmbetje te vogël dhe do ndiheni më mirë. Në planin financiar planetët do ju ndihmojnë ta stabilizoni ndjeshëm situatën.