Dashi-Të lindurit e kësaj shenje shumë shpejt do të kuptojnë se komplekset me të cilat keni luftuar prej vitesh, janë të kota. Kalojeni ditën ashtu sikurse ju dëshironi dhe jo siç dëshirojnë të tjerët. Megjithatë, mos harroni kufirin mes lirisë dhe “çmendurisë”.

Demi-Merrini gjërat me qetësi dhe mos nxitoni pasi mund të përfundoni mes vendimeve të gabuara. Në përgjithësi do të jetë një ditë pa telashe. Në mbrëmje mund të keni dëshirë të ushtroni një prej talenteve tuaja. Ndjehuni të lirë dhe veproni si të dëshironi.

Binjakët-Hëna do të jetë në anën tuaj sot dhe do të keni shumë fat. Duhet të tregoni kujdes, pasi pasdite mund të shfaqen disa probleme dhe ju mund të tregoni një padurim të tepruar.

Gaforrja-Jeni të pandalshëm sot. Si natyrë jeni shumë punëtorë. Do të përmbushni detyra më shumë se zakonisht. Jeni plot energji, mjaftueshëm për t’u përballur me çdo vështirësi.

Luani-Dita e sotme do të jetë shumë e bukur për të dashuruarit, pasioni do të jetë i zjarrtë. Në planin financiar, nëse iu dalin probleme nuk duhet të alarmoheni, por duhet të zgjidhni gjithçka me kujdes.

Virgjëresha-Diskutoni hapur me partnerin tuaj sot për të gjitha problemet që keni pasur në çift. Me qetësi dhe maturi do zgjidhni gjithçka dhe do jeni më optimistë për të ardhmen. Planetët do jenë në anën tuaj në planin financiar dhe do iu ndihmojnë ta stabilizoni situatën. Shfrytëzojeni këtë mundësi!

Peshorja-Keni një shpirt bujar dhe kjo mund t’ju fusë në telashe nëse nuk tregoheni të kujdesshëm. Kur merrni ju bien në dorë para, sado pak, tendenca e parë është që të bëni sa më shumë dhurata për të gjithë ata që ju rrethojnë. Nuk është diçka e keqe, por ka edhe mënyra të tjera për të shprehur afeksionin. Kështu mund të kurseni diçka dhe të keni një raport më të mirë me financat.

Akrepi-Edhe Dielli në shenjë, së bashku me Saturnin, Marsin dhe Uranin ka hyrë në një orbitë harmonike, që do të thotë një shans më shumë që dita juaj të jetë përgjithësisht e mirë.  Kushtojini më shumë rëndësi familjarëve, kohët e fundit i keni lënë pas dore.

Shigjetari-Do të keni gjithçka nën kontroll dhe nga puna do të merrni një lajm shumë të mirë. Puna juaj do të vlerësohet në maksimum nga eprorët dhe mund të keni një rritje në detyrë.

Bricjapi-Planet për sot mund të mos shkojnë ashtu sikurse e kishit parashikuar. Megjithatë, merrini gjërat me qetësi, pasi gjithçka do të zgjidhet shumë shpejt. Edhe pse do të gjendeni në mes të këtij kaosi, mos harroni premtimet që keni bërë.

Ujori-Planet tuaja për të ndryshuar ambientin e punës do të finalizohen sot. Tregohuni të matur për vendimet që merrni. Për sa i përket çështjeve financiare do të jeni me fat.

Peshqit-Keni fituar shumë vetëbesim. Është koha që këtë gjë t’ia tregoni edhe të tjerëve. Buzëqeshni sa herë hidhni një hap. Mos harroni të përshëndesni të gjithë ata që ju kanë ndihmuar gjatë rrugës së vështirë që keni pasur./tvklan.al