Horoskopi 14 Tetor 2019

Posta

Horoskopi 14 Tetor 2019

09:00 14/10/2019

Dashi-Ndonjëherë e hëna nuk nis siç duhet, por sot shkak do të bëhen faktorë të jashtëm, të cilët qëllimisht do të përpiqen t’ju vështirësojnë jetën. Bëni durim dhe tregoni maturi. Do të shihni se nuk ka asgjë që nuk mund të tejkalohet.

Demi-Do të përballeni me sfida të ndryshme në punë sot, jo vetëm teknike. Evitoni përplasjet me kolegët dhe përpiquni që të jeni pjesë e zgjidhjes, jo e problemit.

Binjakët-Ruani qetësinë, edhe nëse në të vërtetë doni t’i tregoni vendin atyre që ju rrethojnë. Nuk është dita më e mirë për t’u përfshirë në debate. Nesër do ta shihni jetën me një sy tjetër.

Gaforrja-Pritshmëritë ndaj jush do të jenë të mëdha sot. Kjo nuk do të thotë se duhet të ezauroni çdo energji që keni për t’i treguar të tjerëve aftësitë. Punët e mira bëhen dalëngadalë.

Luani-Mos u përpiqni që ta bindni dikë sot me forcë. Jo të gjithë ndajnë të njëjtat perceptime me ju dhe sa më shpejt të bëni paqe me këtë aq më mirë do të jetë. Qetësohuni.

Virgjëresha-Nëse vërtetë e dëshironi diçka, nuk ka asgjë që mund t’ju pengojë. Problemi momentalisht qëndron tek fakti se kërkoni të keni shumë gjëra njëkohësisht. Hidhjani sytë edhe portofolit ndonjëherë.

Peshorja-Sot do të jeni nën presion në punë, ndoshta pasi ata që janë mbi ju do të kërkojnë që t’ju venë në provë. Ndoshta metodat e vjetra nuk janë më aq frytdhënëse dhe duhet të ndryshoni strategji. Në këtë mënyrë do përmbushni edhe pritshmëritë e drejtuesve tuaj.

Akrepi-Rrethoheni nga shumë njerëz që ju duan, ndaj nuk keni përse bëni diçka që në të vërtetë nuk e dëshironi sot. Të tjerët do t’ju duan njësoj edhe nëse nuk ua plotësoni qejfin gjatë gjithë kohës.

Shigjetari-Nëse dikush nuk është dakord me ju, mos insistoni më shumë sa duhet sot. Secili ka axhendën e tij personale, ndaj nëse nuk bien dakord me ju mund të jetë se kanë plane të tyre që nuk kanë lidhje me ju.

Bricjapi-Evitoni përplasjet me eprorët sot, nuk ia vlen. Me gjasë do të ketë nga ata që do të abuzojnë me pushtetin që kanë dhe nuk do të kursehen për të marrë përpara këdo që i duket pengesë. Qëndroni sa më larg tyre.

Ujori-Nëse vërtetë dëshironi që të tjerët të jenë pjesë e ditës tuaj sot, duhet të tregoheni të kujdesshëm ndaj çdo detaji që do t’i tregojë atyre se jeni të gatshëm të bëni kompromise. Nuk ka asgjë të keqe nëse ndonjëherë u jepni atyre që ju rrethojnë përparësi.

Peshqit-Gjëja e fundit që ju duhet sot është një debat për një pronë, trashëgimi, apo çdo gjë që ndahet me të tjerët. Nuk është dita më e mirë për të fituar përballjet, kështu që shtyjeni për ditët në vijim./tvklan.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi