Dashi-Gjatë ditës ju mund të jeni nervozë, tepër kokëfortë, i papërkulur, i vrazhdë dhe agresiv. Shanset janë që këto cilësi do të jenë provokuar nga çështjet materiale (blerje të këqija, shpenzimet urgjente, humbjet financiare dhe kërkesave pronësore nga partnerët tuaj apo të afërmit).

Demi-Kohët e fundit i keni lënë shumë pas dore miqtë. Mos harroni se ata ju kanë ndihmuar kur ju keni pasur nevojë për t’iu qëndruar pranë. Gjeni kohën dhe kaloni kohë me ata. Darka do jetë surprizuese.

Binjakët-Nëse dikush do të ketë nevojë për ndihmën tuaj, ju do të ndihmoni pa pyetur për asgjë. Por, më parë sigurohuni se ata kanë nevojë për ndihmën tuaj me të vërtetë.

Gaforrja-Teksa java e re nis, gjëja më e rëndësishme është që të besoni në vete dhe të besoni në gjykimin tuaj. Mos i jepni të tjerëve mundësinë që t’ju tregojnë se çfarë duhet të bëni, në asnjë mënyrë.

Luani-Mund të përballeni me një konflikt në shtëpi, por është me rëndësi që të mos nxitoheni dhe të mos reagoni më ashpër seç duhet. Ruani qetësinë dhe rezistojini nevojës për të thënë gjëra që mund të nxisin edhe më shumë debat.

Virgjëresha-Bashkëveprimi me njerëz të tjerë nuk do të jetë e qetë për Virgjëreshën sot. Argumentet, humbjet financiare dhe mosmarrëveshjet janë të mundshme. Tensioni mund të ketë një ndikim negativ në gjendjen tuaj shëndetësore. Kjo nuk është koha më e mirë për forcimin e lidhjeve sociale duke përfshirë edhe ato ndërkombëtare.

Peshorja-Mos i vendosni vetes limite. Hani ushqimet dhe shijoni çdo gjë që ju serviret. Nëse dikush ju bën një ftesë për të kaluar fundjavën mos u mendoni dy herë. Keni nevojë të dilni nga rutina e përditshme.

Akrepi-Nuk duhet të kapeni pas ideve të vjetra dhe të bëni gjëra si pasojë e forcës së zakonit. Hëna ju inkurajon të jeni më aventurierë jo vetëm në karrierë, por edhe në marrëdhënie personale. Koha për ndryshim!

Shigjetari-Duhet të siguroheni se nuk do të mbeteni jashtë nëse marrëveshja që po ju kërkohet të jeni pjesë nuk shkon mirë. Nëse nuk e bëni këtë, atëherë më mirë mos u bëni fare pjesë e saj.

Bricjapi-Bëni atë që eprorët do t’ju kërkojnë sot, edhe nëse mendoni se kërkesa e tyre nuk është e drejtë. Do të shihni se dakordësia juaj do të ketë pasoja pozitive në një moment të dytë.

Ujori-Pa marrë parasysh se çfarë ndodh sot, ju nuk duhet ta merrni shumë seriozisht. Jo çdo gjë që ndodh në jetë është dizajnuar për t’ju sfiduar ju personalisht, kështu që përpiquni të qeshni në vend që të varni turinjtë.

Peshqit-Mos e ndaloni veten për të provuar gjëra të reja e për të njohur njerëz të rinj. Miqtë e vjetër nuk kanë ndërmend të shkojnë gjëkundi, ndaj jepini vetes mundësinë për të eksploruar./tvklan.al