Horoskopi 18 Shtator 2023


Horoskopi 18 Shtator 2023

08:26 18/09/2023

Dashi

Sot mund të mbështeteni në mbrojtjen e Venusit dhe Jupiterit, të cilat do të garantojnë stabilitetin dhe përparimin e nismave tuaja. Megjithatë, kini kujdes nga Hëna në Peshore, e cila kundërshton Marsin në shenjën tuaj dhe që mund t’ju çojë në situata konfliktuale, veçanërisht në marrëdhëniet me të tjerët. Mundohuni të mos jeni shumë impulsiv ose agresiv dhe respektoni nevojat e të tjerëve.

Demi

Mund të shijoni ndikimin e Jupiterit në shenjën tuaj, i cili ju shtyn pozitivisht drejt të tjerëve, duke ju dhënë mundësinë të tregoni sjellje shoqërore, në familjen tuaj dhe me miqtë tuaj të zakonshëm. Mund të mbështeteni edhe te Hëna në Virgjëreshë e cila do t’i japë shenjës tuaj pasion dhe sensualitet. Ju mund të dëshironi të jetoni përvoja intensive, të joshni dhe të lini veten të josheni. Kjo është një ditë e mirë për të kultivuar bukurinë, mirëqenien dhe kënaqësinë tuaj.

Binjakët

Sot do të duhet të përballeni me Saturnin kundër jush, i cili mund të kufizojë pak qartësinë tuaj dhe të rrisë nervozizmin në familje. Planeti i unazave në mënyrë specifike mund të vendoset sot në një konfigurim të vështirë që mund t’ju pengojë të përshtateni plotësisht me të dashurit tuaj. Përpiquni të mos jeni shumë debatues apo gjaknxehtë dhe të dëgjoni edhe të tjerët. Nga ana tjetër, do të mund të shijoni efektet e Hënës tek Virgjëresha, gjë që do t’ju bëjë më të komunikueshëm dhe të shoqërueshëm. Ju mund të dëshironi të ndërveproni me njerëzit përreth jush, të mësoni gjëra të reja dhe të argëtoheni.

Gaforrja

Sot do të mund të përfitoni nga harmonia mes Hënës në Virgjëreshë dhe Saturnit në Ujor gjë që do t’ju japë një kënaqësi të madhe me familjen dhe miqtë tuaj. Vetëm disa planetë te Dashi mund të krijojnë disa shqetësime familjare ose ekonomike. Mundohuni të mos jeni shumë të shqetësuar apo pesimistë dhe besoni instinkteve tuaja.

Luani

Sot do t’ju duhet ta përballoni ditën me variablin klasik të qetë. Virgjëresha e Marsit, nga sot në një aspekt të shkëlqyer për të lindurit në dekadën e dytë, lehtëson rrugën në çdo fushë, veçanërisht në atë sociale dhe familjare. Do të arrini të korrni frytet e angazhimit dhe iniciativave tuaja. Megjithatë, kini kujdes me Hënën, e cila mund t’ju bëjë më sipërfaqësorë ose të kotë. Mundohuni të mos jeni shumë egoist apo arrogantë dhe të jeni bujarë me të tjerët.

Virgjëresha

Sot mund të keni një aftësi të madhe për të zgjidhur enigma të ndërlikuara dhe për të bërë raporte të përsosura. Ju do të jeni në gjendje të ndani njohuritë tuaja me të tjerët dhe të demonstroni inteligjencën tuaj. Megjithatë, jini të kujdesshëm ndaj Hënës, e cila mund t’ju bëjë më kritikë ose perfeksionistë. Mundohuni të mos jeni shumë të rreptë ose kërkues dhe t’i jepni vetes pushime.

Peshorja

Mund të jeni me partnerin ose me një person të veçantë, të ndani ndjenjat tuaja dhe të shijoni shoqërinë. Kjo është një ditë e mirë për të zgjidhur çdo konflikt apo keqkuptim, qoftë në dashuri apo miqësi. Megjithatë, kini kujdes me Jupiterin tek Dashi, gjë që mund t’ju çojë në momente tensioni ose pavendosmërie. Përpiquni të mos jeni shumë të varur ose akomodues dhe të pohoni personalitetin tuaj.

Akrepi

Sot do të mund të përfitoni nga ndikimi i Hënës në shenjën tuaj, gjë që do t’ju bëjë të zbuloni leximin dhe librat që nuk e kishit menduar kurrë se do t’i lexonit. Ju gjithashtu mund të mbështeteni në marrëdhënien e mirë midis Hënës dhe Saturnit, Mërkurit dhe Neptunit, të cilat do t’ju pajisin me ndjeshmëri emocionale dhe intuitë fenomenale. Do të mund të përjetoni situata të thella dhe intensive, si në familje ashtu edhe në dashuri. Megjithatë, kini kujdes nga kuadrati midis Hënës dhe Diellit i cili mund t’ju bëjë më xhelozë ose posesiv. Mundohuni të mos jeni shumë obsesiv ose manipulues dhe respektoni lirinë e të tjerëve.

Shigjetari

Sot do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje Hënës e cila do të ndikojë në shenjën tuaj, mund t’ju bëjë më të shqetësuar ose të pakujdesshëm. Ju mund të keni dëshirë të bëni atë që dëshironi, pa u shqetësuar për pasojat apo pritshmëritë e njerëzve të tjerë. Kjo mund t’ju çojë në situata stimuluese, por edhe në konflikte me njerëzit që ju rrethojnë. Mundohuni të mos jeni shumë të pamatur ose të papërgjegjshëm dhe merrni parasysh realitetin. Nga ana tjetër, do të mund të shijoni kundërshtimin mes Hënës dhe Jupiterit që do t’ju bëjë më kreativë dhe optimistë. Ju mund të dëshironi të bëni diçka ndryshe nga zakonisht, për t’i treguar botës idetë dhe aftësitë tuaja.

Bricjapi

Sot mund të mbështeteni në tribunën midis Hënës dhe shenjës suaj, gjë që do t’ju bëjë më të qetë dhe të sigurtë. Ju mund të qëndroni në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj ose në mjedisin tuaj të njohur, të përkëdhelni veten dhe të relaksoheni. Kjo është një ditë e mirë për t’u kujdesur për shëndetin, higjenën dhe rregullin tuaj. Sidoqoftë, kushtojini vëmendje katrorit midis Hënës dhe Plutonit, i cili mund t’ju bëjë më ambicioz ose më të vendosur. Ju mund të dëshironi të arrini sukses, të demonstroni aftësitë tuaja dhe të sfidoni rivalët tuaj. Mundohuni të mos jeni shumë të rreptë apo autoritar dhe të jeni bashkëpunues me të tjerët.

Ujori

Sot mund të shijoni Hënën në Virgjëreshë e cila do t’ju bëjë më të komunikueshëm dhe të shoqërueshëm. Mund të ndërveproni me njerëzit përreth jush, të mësoni gjëra të reja dhe të argëtoheni. Kjo është një ditë e mirë për të zhvilluar biseda interesante, për të lexuar ose shkruar diçka ose për të shkuar në një udhëtim të shkurtër. Ju mund të keni dëshirë të bëni atë që dëshironi, pa u shqetësuar për pasojat apo pritshmëritë e njerëzve të tjerë. Mundohuni të mos jeni shumë të pamatur ose të papërgjegjshëm dhe merrni parasysh realitetin.

Peshqit

Sot mund të përfitoni nga tribuna midis Hënës dhe Saturnit që do t’ju bëjë më të qetë dhe të sigurt. Ju mund të qëndroni në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj ose në mjedisin tuaj të njohur, të përkëdhelni veten dhe të relaksoheni. Kjo është një ditë e mirë për t’u kujdesur për shëndetin, higjenën dhe rregullin tuaj. Megjithatë, kini kujdes nga kundërshtimi midis Hënës dhe Neptunit, i cili mund t’ju bëjë më të hutuar ose mashtruar. Ju mund të ndiheni sikur ëndërroni, t’i ikni realitetit ose të idealizoni njerëzit. Mundohuni të mos jeni shumë naivë apo imagjinarë dhe mbani këmbët në tokë./tvklan.al


Të ngjashme