Horoskopi 19 Gusht 2019

Horoskopi 19 Gusht 2019

09:01 19/08/2019

Dashi – Nuk do ta dini me siguri se si ta bëni një punë pa ia nisur më parë. Fatmirësisht, ju jeni ndër ata persona që i pëlqen sfidat. Përveshni mëngët dhe futuni punës. Jo nesër, tani!

Demi – Mund t’ju duket herë pas herë se bota është kundër jush, por kjo nuk është e vërtetë. Aktiviteti kozmik zhvendoset në favorin tuaj sot dhe opinionet tuaja do të ndryshojnë për mirë.

Binjakët – Ju nuk keni bërë një gabim që ka rëndësi të madhe, siç pretendoni. Çdokush gabon nganjëherë. Kështu që merrni përgjegjësitë dhe rregulloheni gabimin.

Gaforrja – Nëse marrëdhënia juaj duket shumë e ngatërruar, atëherë ndoshta duhet t’i jepni fund. Ndoshta duhet të bëni rregullimet e nevojshme edhe në jetën tuaj personale, një rregullim që t’ju vendosë ju në qendër të gjërave, dhe jo të tjerët.

Luani – Nëse ndjeni se jeni në vështirësi, atëherë duhet të kërkoni ndihmë. Problemi i vërtetë është se si të gjithë të tjerët, as ju nuk mund ta zgjidhni gjithçka vetë. Të kërkosh ndihmë nuk është dobësi.

Virgjëresha – Ditët në vijim do të zgjohet interesi juaj për një projekt nga i cili keni hequr dorë kohë më parë. Kujdesuni që më parë të bëni përgatitjet e duhura që të keni vetëbesimin dhe njohuritë për t’ia dalë.

Peshorja – Ditët në vijim mund të keni probleme me vetëbesimin tuaj si pasojë e aktivitetit kozmik, por mos u përpiqni të shmangni pyetjet e vështira. Tregohuni i hapur dhe kërkoni përgjigjet e duhura.

Akrepi – Ndihet qartë se liria juaj për të lëvizur sipas dëshirës ka marrë një goditje kohët e fundit, por ditët në vijim do të zgjidhen “zinxhirët” që ju pengojnë. Bëni kujdes që të mos “çmendeni” dhe të mendoni se nuk ka asnjë lloj kufizimi.

Shigjetari – Përpuquni të mos lejoni njeri t’ju vendosë poshtë me fillimin e javës. Kujtojini vetes se suksesi varet vetëm nga ju dhe se mund të injoroni cinikët. Negativiteti i tyre nënkupton se ata druhen që ju mund t’ia dilni.

Bricjapi – Çfarëdo të ndodhë në ditët në vijim, e mirë apo e keqe, duhet të besoni që në afatin e gjatë gjithçka do të funksionojë. Mënyra që keni zgjedhur për ta parë botën përcakton se çfarë bote shikoni.

Ujori – Duhet të dini se asgjë nuk qëndron e pandryshuar përgjithmonë. Shpirti juaj revolucionar nuk është nuk është dukur shumë kohët e fundit. Është koha të rizbuloni veten dhe pasionet tuaja.

Peshqit – Thonë që ajo që nuk ju shkatërron ju bën më të fortë dhe në javët që vijnë do të kuptoni se kjo është e vërtetë. Kujdesuni që në përballjet tuaja të vështira të keni me vete miq e shokë./tvklan.al

LAJMET
Të ngjashme
UKT