Horoskopi 2 Dhjetor 2019

Horoskopi 2 Dhjetor 2019

08:44 02/12/2019

Dashi-Jeni njerëz të thjeshtë prandaj keni mungesë taktike në lidhje me marrëdhëniet me njerëzit. Kjo mund t’iu lëndojë në disa raste. Thjeshtësia do të mbizotërojë mbi mashtrimet. Mbajeni ndjeshmërinë nën kontroll. Sot mund të kaloni kohë të mirë me njerëzit më të dashur.

Demi-Jeni elokuentë në të folur dhe jeni të arsyeshëm. Por këto aftësi mund të mos dalin në pah për shkak të pasigurive tuaja. Mundohuni të shkoni me rrymën dhe kësaj here mos kundërshtoni. Eksperiencat do t’iu mësojnë më shumë se sa krenaria juaj.

Binjakët-Jeni një forcë që nuk mundeni sot. Edhe pse do të keni kundërshtime, do të jeni në gjendje t’i përballoni. Sot është dita për të përfunduar atë që keni kohë që doni ta bëni sepse askush nuk mund t’iu ndalojë sot.

Gaforrja-Duket një ditë e komplikuar. Mund të ndryshoni shtëpi ose punë. Mos u mërzisni, diçka po ndryshon. Sot do të merrni ndihmë fshehurazi nga një njeri që ju do të mirën.

Luani-Besojini instinkteve sot. Edhe nëse një i afërm nuk është dakord me ju dhe ndjek një rrugë tjetër, ju duhet të mbani drejtimin tuaj. Do të jetë vendim i vështirë, por së shpejti do të merrni edhe përfitimet. Mbajini veshët dhe sytë hapur për të kapur çdo mundësi që mund t’iu vijë.

Virgjëresha-Çdo përballje që keni tashmë është e karakterizuar nga një dallgë energjie dhe qëllimi. Kualiteti i marrëdhënieve do t’iu përmirësojë dukshëm. Mund të viheni në kontakt me dikë që do t’iu ndryshojë jetën financiarisht dhe shpirtërisht. Do të shikoni më mirë karakterin dhe kjo do t’iu ndihmojë për vendimet që do të merrni në jetë. Duhet ta përdorni këtë mundësi për të kuptuar veten tuaj.

Peshorja-Koha për të zgjedhur mes qejfit dhe lirisë. Do të jeni të lirë kur të keni sensin e përgjegjësisë. Puna e madhe do t’iu shpërblehet vonë megjithatë mos u ndalni. Mos kini problem kur vjen puna tek situata financiare. Do të përmirësohet gradualisht.

Akrepi-Shikoni shumë kaos dhe konfuzion. Por kjo është vetëm pjesa sipërfaqësore. Dalëngadalë do të filloni edhe të gjeni arsyen e gjërave. Merrni kohën tuaj dhe ndiqni trendet e kohës. Ndryshimi është i pashmangshëm dhe kjo do të rrisë kapacitetin tuaj për të vendosur vetë të ardhmen.

Shigjetari-Dita mund të jetë konfuze me gjithë mundësitë e ndryshme që do të dalin nga të gjitha anët sot. Megjithatë mundohuni të mos mbimendoni ose të kënaqni të gjithë. Ndiqni zemrën në situatat e vështira.

Bricjapi-Sot do të merrni hapin e parë për të shlyer një detyrim ose të ktheni një ndere. Bëhet fjalë për çështje financiare, por edhe shpirtërore. Por kjo s’do të thotë që detyrimet tuaja ndaj të tjerëve përfundojnë sot. Megjithatë veprimet e sotme do t’iu bëjnë të ndiheni më të lehtësuar në fund të ditës.

Ujori-Jini të sjellshëm dhe respektoni besimin e njerëzve që kanë ndaj jush. Suksesi është në rrugën tuaj, por mos bëni gabime kur vjen puna për të marrë masat e nevojshme. Jeta është e paparashikueshme prandaj mos u lëkundni nga pengesat që do iu dalin.

Peshqit-Qetësia dhe harmonia do iu shoqërojë përgjatë gjithë ditës. Asgjë nuk do të ketë fuqinë t’iu shqetësojë. Mund të merrni përsipër disa punë për përmirësimin e shtëpisë. /tvklan.al
UKT
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


UKT
Grupi