Dashi– Do të përjetoni një konfuzion ndjenjash. Do të jeni në dilemë për shumë gjëra. Mos hezitoni të kërkoni këshillat edhe të miqve apo personave të tjerë.

Demi- Horoskopi për sot parashikon që dita t’ju çojë prapa në kohë duke kujtuar histori të vjetra të së kaluarës, ndoshta që kanë lënë gjurmë te ju. Në aspektin profesional parashikohen mundësi të favorshme për të punuar.

Binjakët– Mund të jetë një ditë e tensionuar kjo e sotmja. Duhet të gjeni një ekuilibër mes të qenit praktik dhe ëndërrimtar. Por problemi më i madh do të jetë që të bindni të tjerët. Duhet të jeni fleksibël për të gjetur kompromisin.

Gaforrja– Dita e sotme do të jetë e mbushur me emocione të forta dhe kënaqësi të punës. Do mund të merrni hakun tuaj duke përfunduar një marrëveshje,të cilën prej kohësh jeni munduar ta finalizoni. Edhe në aspektin sentimental gjërat do të shkojnë më së miri. Do të keni mirëkuptim të shkëlqyer në çift.

Luani- Për ju horoskopi sot parashikon disa probleme dhe kjo kërkon përqendrimin tuaj. Hëna në kundërshtim me shenjën tuaj, ju vështirëson për të gjetur ndihmë efektive që mund t’ju përkrahin në çështjet që nuk mund t’i trajtoni dot vetëm. Megjithatë, pavarësisht nga çdo gjë, ju do të merrni rezultate të mira.

Virgjëresha– Një çështje emocionale mund t’ju largojë nga rruga e duhur. Mundohuni të largoheni nga ky problem, por në një mënyrë pozitive, në të kundërt problemet do të rishfaqen sërish në një moment të dytë.

Peshorja– Jeni duke kaluar nëpër një fazë të rinovimit, jo vetëm mendore, por edhe fizike. Vetëm miqësitë e vërteta meritojnë vëmendje. Dhe në dashuri ju nuk duhet të humbisni kohë me debate të panevojshme, tani duhet një marrëdhënie më e qëndrueshme dhe paqësore.

Akrepi– Do të hasni në bllokime lidhur me disa projekte tuaja. Papritmas do të shikoni se gjërat kanë ngecur dhe do të humbni vrullin që kishit. Përdoreni këto kohë për të reflektuar dhe për të gjetur një zgjidhje.

Shigjetari- Horoskopi ditor është pozitiv, në sajë të Saturnit në shenjën që ndihmon konsultimin dhe inkurajon njohuri të mira te ju. Kjo ju ndihmon të relaksoheni dhe të meditoni për të reflektuar. Një shkëputje nga rutina e përditshme do ju mundësonte ide fitimprurëse.

Bricjapi– Një problem i pazgjidhur akoma ju krijon jo pak vështirësi, por nëse e shihni dhe e shqyrtoni problemin nga një këndvështrim tjetër, atëherë do të zbuloni se ka zgjidhje shumë më optimale.

Ujori– Disa të papritura të vogla të shkaktuara nga Hëna dhe Plutoni në armiqësi me shenjën tuaj nuk do ju favorizojnë për një ditë të qetë. Do të dekurajoheni kur të përballeni me vështirësi, prandaj duhet të merrni situatën nën kontroll për të arritur qëllimet tuaja.

Peshqit– Sot ka të ngjarë që të hasni në konflikt për një çështje që ju intereson. Ka të ngjarë që personat e tjerë të bëjnë rezistencë, kështu që mendoni për një zgjidhje. /tvklan.al