Horoskopi 21 Maj 2022
Horoskopi 21 Maj 2022

08:25 21/05/2022

Dashi

Pozicioni i Venusit ju rikthen humorin dhe ju jep një ekuilibër të lumtur mes mendjes dhe trupit. Mos harroni se po flasim për planetin e mirëqenies, i cili vazhdon të kalojë bukur në shenjën tuaj, duke prodhuar efekte të mira për shëndetin.

Demi

Dielli dhe Hëna, pjesët aktive, vitale ditore të personalitetit, janë në një kënd harmonik për ju. Bilanci psikofizik ndikohet pozitivisht duke ju lejuar të përdorini gjerësisht energjinë me të cilën jeni të pajisur. Venusi, planeti i shëndetit vijon t’ju ndikojë pozitivisht.

Binjakët

Lëvizjet planetare janë jashtëzakonisht pozitive për ju. Saturni vazhdon të formojë një aspekt të shkëlqyer me shenjën e Ujorit. Socializimi dhe dëshira për të komunikuar stimulohet fuqishëm nga Merkuri i vendosur në shenjën tuaj dhe Venusi me Jupiterin tek Dashi.

Gaforrja

Tek Binjakët, fqinjët tuaj të mirë, strehohet një Mërkur që ju sjell një forcë të jashtëzakonshme të të kuptuarit dhe perceptimin e ndjeshëm të realitetit. Jeta familjare sot ju rezervon kënaqësinë e butësisë dhe intimitetit delikat, veçanërisht nëse jeni nëna dhe keni fëmijë të vegjël.

Luani

Lëvizjet e sotme planetare paraqesin shumë elemente pozitive, por njëherësh sjellin krah për krah disa vështirësi. Saturni ju dallon nga Ujori dhe shton negativitetin e Uranit, i cili është i pritur në Dem. Mbani nën kontroll temperamentin impulsiv që të parandaloni disa goditje.

Virgjëresha

Planeti kujdestar, Urani, i cili ndodhet në Dem rrezaton të gjitha simbolet e tij më të mira që përqendrohen tek gjallëria e fortë, energjia dhe shëndeti i mirë, dëshira për punë dhe produktiviteti i lartë që angazhon trupin dhe shpirtin.

Peshorja

Mërkuri dhe Saturni, të vendosur në dy shenjat e ajrit, Binjakët dhe Ujori, ju dërgojnë ndikime shumë të dobishme, veçanërisht nëse festoni ditëlindjen në dhjetëditëshin e parë dhe të tretë. Nga familja te miqësitë, shijoni një ditë pozitive dhe plot harmoni.

Akrepi

Dyshja Pluton – Hënë në Bricjap ju fal hijeshi spektakolare dhe magjepsëse nëse keni lindur në dhjetëditëshin e tretë. Disa dallime të vogla me partnerin nuk duhet t’ju bëjnë të mendoni apo të shqetësoheni shumë. Më mirë të parandaloni ndonjë konflikt në çift.

Shigjetari

Moment i bukur qiellor me Saturnin në shenjën miqësore të Ujorit. Ky është një moment i qëndrueshmërisë, përkushtimit, dinamizmit konstruktiv në çdo sektor që dëshironi të provoni. Mërkuri në Binjak kujdeset për aspektin tuaj romantik.

Bricjapi

Fillimi i ditës ju sheh paksa të lodhur, ndoshta për shkak të angazhimeve të shumta të të gjitha llojeve. Urani, edhe pse shumë pozitiv nga shenja e Demit, ju vë përpara provës dhe që të bëni zgjedhje delikate familjare e ndoshta edhe miqësore.

Ujori

Një kohë e shkëlqyer për ju, sipas lëvizjeve planetare të kësaj dite. Saturni i vendosur përgjithmonë në shenjën tuaj dhe me mbështetjen e Venusit dhe Jupiterit te Dashi, ju falin energjinë fizike dhe mendore për të përballuar me sukses çdo ngjarje.

Peshqit

Skena astrologjike favorizohet sot nga pozicioni i shkëlqyer i dy trupave qiellorë që përbëjnë dy gjysmat e egos: Hëna dhe Dielli, të dyja në shenja mike e me karakteristika të ngjashme me tuajat, Demi dhe Bricjapi. Jeta familjare ushqehet me kënaqësi emocionale./tvklan.al

Të ngjashme