Horoskopi 21 Shtator 2022


Horoskopi 21 Shtator 2022

08:55 21/09/2022

Dashi

Mund të lindin grindje mes jush dhe një vëllai ose fqinji. Aftësia juaj për të bërë kompromis kërkohet patjetër. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, kjo mund të kthehet në një betejë. Në momentin që shfaqet mosmarrëveshja, përpiquni ta diskutoni atë dhe ta ktheni në një situatë fituese. Përndryshe, mund të thuhen gjëra që nuk duhet të jenë dhe do ndiheni të lënduar për një kohë të gjatë.

Demi

Çështjet e parave mund t’ju shkaktojnë pak dhimbje koke. Ju mund të ndaheni mes dëshirës për të lënë mënjanë paratë për të ardhmen dhe impulsit për të blerë diçka që e dëshironit prej kohësh. Kurseni më shumë dhe përpiquni të gjeni një çmim të volitshëm për artikullin tuaj. Merrni çdo gjë në konsideratë dhe zgjidheni para se të çmendeni.

Binjakët

Shumë ushtrime rigoroze gjatë ditëve të fundit mund t’ju bëjnë të ndiheni pak të lodhur. Nervat tuaja mund të jenë të tensionuara dhe mund të keni më shumë gjasa se zakonisht të grindeni me ata përreth jush. Mundohuni të lehtësoni dhimbjet e nervave dhe të muskujve duke u zhytur në një banjë të nxehtë. Çaji bimor gjithashtu mund të ndihmojë.

Gaforrja

Zbulimet shpirtërore mund t’ju bëjnë të ndiheni pak të shqetësuar. Pastrimi nga traumat e së kaluarës, mund t’ju tregojë disa gjëra për veten tuaj që nuk do t’i përballonit më mirë. Është jetike t’i lironi ato në mënyrë që të përparoni. Edhe nëse përfshihen lotët, ky është një zhvillim pozitiv. Do të ndiheni më të lumtur pasi gjithçka të lirohet.

Luani

Një konferencë virtuale ku do merrni pjesë mund të prekë disa çështje mjaft të paqëndrueshme. Pjesëmarrësit e konferencës mund të mos pajtohen me njëri-tjetrin dhe mund të shkaktohen konflikte. Ju ndoshta keni argumente të forta për këtë, por mos u përfshini. Nuk do të mund ta ndaloni debatin dhe kjo mund t’ju shkaktojë vetëm stres. Nëse mundeni, shmangni fare pjesëmarrjen në këtë takim.

Virgjëresha

A është partneri juaj i zënë me problemet familjare dhe i paaftë për të kaluar kohë me ju? Mos lejoni që pasiguria juaj t’ju prishë ndjesitë tuaja. Partneri juaj duhet të merret me familjen tani. Relaksohuni, bëni atë që dëshironi të bëni dhe kini besim se do të kaloni më shumë kohë së bashku sa më shpejt të jetë e mundur. Pasi të kalojnë grindjet familjare, do të jeni një strehë e qetë për partnerin tuaj.

Peshorja

Çështjet që kanë të bëjnë me komunikimin duket se janë të ngatërruara. Mesazhet mund të mos dërgohen, emailet mund të mos kalojnë dhe njerëzit mund të keqinterpretojnë fjalët tuaja. Kjo mund të krijojë një rrëmujë. Ju duhet të flisni drejtpërdrejt me njerëzit, të jepni udhëzime të hollësishme, të përdorni gjuhë të thjeshtë dhe të siguroheni që ata të mbajnë shënime.

Akrepi

Vlerat tuaja mund të kundërshtojnë ato të një partneri biznesi apo romantik sot. Njëri prej jush mund të jetë tepër pragmatik dhe tjetri shumë idealist. Njëri duket i pashpirt, ndërsa tjetri duket se jeton në një botë ëndrrash. Ky mund të jetë një moment historik në marrëdhënien tuaj nëse trajtohet siç duhet. Nëse nuk mund të krijoni një situatë fituese, ndoshta duhet të rishqyrtoni partneritetin.

Shigjetari

Nëse keni pasur probleme me të dashurin, mos i ushtroni më shumë presion. Ai po kalon një ditë të vështirë dhe mund të mos jetë një shoqërinë e mirë. Në fakt, i dashuri juaj mund ta shohë një telefonatë nga ju si të padëshiruar. Sot nuk është dita e duhur për të folur me të.

Bricjapi

Ju mund të ndiheni pak të shqetësuar pa e ditur arsyen. Stresi në punë mund të nxisë pakënaqësi të ndrydhur nga e kaluara që ju duhet të lironi. Mundohuni të dalloni saktësisht se çfarë ju kujtojnë këto strese. Qëndroni të fokusuar në punën tuaj dhe thjesht lëreni të ndodhë.

Ujori

Shumë njerëz mund të konkurrojnë për vëmendjen tuaj sot. Të gjithë ata duan këshilla ose ndihmë. Kjo mund të jetë lajkatare dhe ndoshta do të dëshironi t’i ndihmoni ata, por gjithashtu mund të jetë shqetësuese dhe ta bëjë të vështirë përqendrimin. Mos lejoni që kjo t’ju shqetësojë dhe t’ju bëjë të kërceni me miqtë tuaj. Merrni çdo kërkesë një nga një, mos bëni asnjë premtim dhe bëni më të mirën.

Peshqit

Mund të ketë probleme me prodhimin në vendin e punës. Disa nga kolegët tuaj as nuk e pëlqejnë dhe as nuk i besojnë njëri-tjetrit dhe e kanë të pamundur të punojnë së bashku. Përshtatjet janë të nevojshme nëse të gjithë do të punojnë në maksimumin e aftësive të tyre. Nëse jeni në gjendje ta përballoni këtë, bëjeni tani. Nëse nuk jeni, distancohuni nga situata./tvklan.al
Të ngjashme