Horoskopi 22 Shtator 2023


Horoskopi 22 Shtator 2023

08:32 22/09/2023

Dashi

Mund të mbështeteni në mbrojtjen e Jupiterit në shenjën tuaj, e cila do t’ju garantojë fatin dhe suksesin e nismave tuaja. Disa pengesa tek të lindurit në prill, të cilët do të duhet të përballen me situata konflikti apo konkurrence. Megjithatë, kini kujdes nga kundërshtimi i Hënës në Shigjetar dhe Uran, ai mund t’ju çojë në situata të papritura ose stresuese, veçanërisht në marrëdhëniet me të tjerët. Mundohuni të mos jeni shumë impulsivë ose rebelë dhe përshtatuni me ndryshimet.

Demi

Do të mund të shijoni praninë e Venusit në shenjën tuaj miqësore të Gaforres, e cila ju shtyn pozitivisht drejt të tjerëve, duke ju dhënë mundësinë të tregoni sjellje të dashur në familjen tuaj dhe me miqtë tuaj të zakonshëm. Ju mund të dëshironi të jetoni përvoja romantike, të përqafoni dhe ta lini veten të përkëdheleni. Kjo është një ditë e mirë për të kultivuar bukurinë, mirëqenien dhe kënaqësinë tuaj.

Binjakët

Do të duhet të përballeni me Merkurin e kundërt, i cili mund të kufizojë pak qartësinë tuaj dhe të rrisë nervozizmin në komunikim. Planeti në mënyrë specifike mund të vendoset nesër në një konfigurim të vështirë që mund t’ju pengojë të shpreheni sa më mirë ose të kuptoni të tjerët. Përpiquni të mos jeni shumë debatues apo gjaknxehtë dhe të dëgjoni edhe të tjerët. Ju mund të dëshironi të ndërveproni me njerëzit përreth jush, të mësoni gjëra të reja dhe të argëtoheni.

Gaforrja

Sot do të mund të përfitoni nga harmonia mes Hënës në Akrep (në fushën tuaj të pestë), Venusit në shenjën tuaj, Mërkurit në Luan dhe Saturnit në Ujor, gjë që do t’ju japë kënaqësi të madhe në dashuri dhe me miqtë. Vetëm disa planetë te Dashi mund të krijojnë disa shqetësime familjare ose ekonomike. Mundohuni të mos jeni shumë të shqetësuar apo pesimistë dhe besoni instinkteve tuaja.

Luani

Do t’ju duhet ta përballoni ditën me variablin e qetë klasik. Do të arrini të korrni frytet e angazhimit dhe iniciativave tuaja. Megjithatë, kini kujdes nga sheshin mes Hënës në Shigjetar dhe Mërkurit në Luan, gjë që mund t’ju bëjë më sipërfaqësorë ose të kotë. Mundohuni të mos jeni shumë egoist apo arrogantë dhe të jeni bujarë me të tjerët.

Virgjëresha

Mund të mbështeteni në sekstilin midis Hënës në Shigjetar dhe shenjës suaj, e cila do t’ju japë një aftësi të madhe për të zgjidhur enigmat e ndërlikuara dhe për të bërë raporte të përsosura. Ju do të jeni në gjendje të ndani njohuritë tuaja me të tjerët dhe të demonstroni inteligjencën tuaj.  Ju mund të ndiheni sikur të ëndërroni, t’i ikni realitetit ose të idealizoni njerëzit. Mundohuni të mos jeni shumë naivë apo imagjinarë dhe mbani këmbët në tokë.

Peshorja

Mund të jeni me partnerin ose me një person të veçantë, të ndani ndjenjat tuaja dhe të shijoni shoqërinë. Kjo është një ditë e mirë për të zgjidhur çdo konflikt apo keqkuptim, qoftë në dashuri apo miqësi. Megjithatë, bëni kujdes me Uranin në shenjën e Dashit, i cili mund t’ju çojë në momente tensioni apo pavendosmërie. Përpiquni të mos jeni shumë të varur ose akomodues dhe të pohoni personalitetin tuaj.

Akrepi

Nëse jeni në një lidhje dita do jetë e zakonshme. Nuk do ketë as debate të zjarrta, por edhe as pasion të madh. Nëse jeni ende vetëm, duhet ta kërkoni në çdo ambient ku do shikoni personin e duhur. Disa do jenë me goxha fat. Në planin financiar duhet shumë punë dhe mund për ta stabilizuar situatën.

Shigjetari

Komunikimi në çift do jetë më i mirë gjatë kësaj dite. Do i shprehni më lehtë ato që mendoni për lidhjen tuaj dhe do pranoni të bashkëpunoni me partnerin/en. Beqarët me shumë gjasë do kenë dashuri me shikim të parë. Në planin financiar nuk duhet në asnjë mënyrë të filloni operacione të rrezikshme.

Bricjapi

Ju mund të qëndroni në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj ose në mjedisin tuaj të njohur, të përkëdhelni veten dhe të relaksoheni. Kjo është një ditë e mirë për t’u kujdesur për shëndetin, higjenën dhe rregullin tuaj. Ju mund të dëshironi të arrini sukses, të demonstroni aftësitë tuaja dhe të sfidoni rivalët tuaj. Mundohuni të mos jeni shumë të rreptë apo autoritar dhe të jeni bashkëpunues me të tjerët.

Ujori

Mund të ndërveproni me njerëzit përreth jush, të mësoni gjëra të reja dhe të argëtoheni. Kjo është një ditë e mirë për të zhvilluar biseda interesante, për të lexuar ose shkruar diçka ose për të shkuar në një udhëtim të shkurtër. Megjithatë, kini kujdes në fund të ditës me Uranin, i cili mund t’ju bëjë më të shqetësuar ose të çuditshëm. Ju mund të keni dëshirë të bëni atë që dëshironi, pa u shqetësuar për pasojat apo pritshmëritë e njerëzve të tjerë. Mundohuni të mos jeni shumë të pamatur ose të papërgjegjshëm dhe merrni parasysh realitetin.

Peshqit

Ju mund të qëndroni në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj ose në mjedisin tuaj të njohur, të përkëdhelni veten dhe të relaksoheni. Kjo është një ditë e mirë për t’u kujdesur për shëndetin, higjenën dhe rregullin tuaj. Ju mund të ndiheni sikur të ëndërroni, t’i ikni realitetit ose të idealizoni njerëzit. Mundohuni të mos jeni shumë naivë apo imagjinarë dhe mbani këmbët në tokë./tvklan.al


Të ngjashme