Dashi– Sot do të vendosni në zbatim ndryshimet për të cilat keni kohë që i mendoi. Me partnerin do të kaloni momente të qeta. Nga ana tjetër, financat do të jenë të qëndrueshme, megjithatë mos bëni shpenzime të tepruara.

Demi- Sot duhet të përpiqeni të ruani stabilitetin. Persona të tjerë do t’ju sfidojnë me ide. Kini besim në vetëvete dhe pranonin këtë sfidë duke u përfshirë në debate.

Binjakët- Nëse jeni në një lidhje sot do të jetë një nga ato ditë që me vendimet e marra do ndryshoni rrjedhën e gjërave. Këshillohet që për çdo vendim të mendoheni mirë para se të hidhni hapat. Financat do të pësojnë një tronditje, prandaj tregohuni të kujdesshëm me shpenzimet.

Gaforrja– Deri tani e keni pasur të vështirë dhe iu është dashur të punoni fort për të arritur objektivat, por sot do ta keni më të lehtë, pasi me Mërkurin keni një aleat më shumë.

Luani- Sot nuk do të dëshironit të dilnit nga shtëpia pavarësisht se nuk është akoma fundjava. Prania e partnerit do ju bëjë që momente të gëzuara të kaloni së bashku në këtë ditë të qetë për ju. Për beqarët rekomandohet që t’i kushtojnë më tepër rëndësi takime me personave të rinj.

Virgjëresha– Kjo është një ditë e shkëlqyer për ju. Gjëra të bukura po shfaqen në horizontin tuaj. Do të jeni me humor të mirë dhe do të krijoni një situatë të favorshme për ju. Ajo që nuk duhet të bëni është të mos jeni mendjemadh. Jini krenarë por mos kaloni në mendjemadhësi.

Peshorja– Do të keni emocione të çrregullta sot. Diskutimet do të kalojnë nga njëra temë në tjetrën. Të tjerët nuk janë shumë dashamirës ndaj ndjenjave tuaja, kështu që mos u zhgënjeni dhe mos prisni asgjë më tepër.

Akrepi- Debati do të jenë temë dite për çiftet sot. Asgjë nuk do të eci mirë dhe kjo do ju mërzisë pa masë, saqë në disa raste toni i zërit mund të ngrihet më tepër seç duhet. Mendohuni përpara se të veproni. Për financat do të keni gjithmonë një zgjidhje për çdo problem.

Shigjetari– Në përgjithësi dita për ju sot është pozitive dhe Mërkuri në një orbitë mëse të favorshme ndikon që pozitiviteti të vijë në rritje.

Bricjapi– Sot nuk keni kohë për të humbur, përkundrazi keni shumë detyra për të bërë. Jeni në gjendje të përballoni çfarëdo situate që ju shfaqet, kjo për shkak edhe të natyrës tuaj që ju përshtatet më së miri.

Ujori– Emocionet tuaja do të kenë luhatje sot, por nga ana tjetër do të jeni edhe më krijues. Besojini insikteve tuaja. Nëse keni dyshime, këshillohuni me dikë që e doni dhe i besoni.

Peshqit–Duket se problemeve tuaja në çift u erdhi fundi. Mundohuni të shfrytëzoni momentet e lumtura pranë partnerit, i cili sot do bëjë gjithçka për ju. Financat menaxhojni me kujdes dhe gjithçka do të jetë në normalitet.  /tvklan.al