Horoskopi 23 Qershor 2022
Horoskopi 23 Qershor 2022

08:15 23/06/2022

Dashi

Jeni në shoqërinë e planetëve që favorizojnë një evolucion të qetë racional dhe konstruktiv të jetës suaj. Së pari është Neptuni në shenjën e fqinjit të mirë të Peshqve dhe së dyti është Mërkuri te Binjakët. Racionaliteti i shoqëruar me optimizëm dhe besimi tek e nesërmja nuk mungon tek ju.

Demi

Kjo ditë e bukur vere shpaloset në një shenjë shumë të pëlqyeshme për ju në skemën e zodiakut: Gaforren. Vetëm Saturni, nga Ujori ju bën kontrast. Provoni mençurinë tuaj duke u përballur me një problem në familje, të ndikuara marrëdhëniet prindër – fëmijë. Mësimet që keni marrë nga e kaluara ju vijnë sot në ndihmë.

Binjakët

Jetoni këtë ditë vere me gëzim dhe qetësi. Nata do të sigurojë që ju të zgjoheni plotësisht të çlodhur dhe të relaksuar, falë Jupiterit të dobishëm që kapërcen shenjën miqësore të Dashit. Me familjen dhe miqtë, karakteri juaj i çuditshëm dhe i shoqërueshëm do të jetë në plan të parë.

Gaforrja

Kjo ditë e re vere pulson të gjitha energjitë tuaja fizike dhe mendore, gati për t’ju ofruar potencialin më të mirë. Energjitë që zotëroni falë Venusit, ylli tuaj kujdestar në shenjën miqësore të Demit, do t’ju ndihmojnë t’i përdorni ato në mënyrën më të përshtatshme. Kufizoni me mençuri disa ambicie të tepërta.

Luani

Dielli është në shenjën kardinale, femërore, të Gaforres. Kjo është një shenjë verore, krijuese, pritëse dhe plot imagjinatë. Në harmoninë e marrëdhënieve zodiakale ky pozicion i Diellit ju favorizon, duke qenë Luani i mirë pranë shenjës së katërt të vazhdimësisë zodiakale. Saturni në anën tjetër do të sjellë disa pengesa në familje.

Virgjëresha

Yjet e verës ju gjejnë në një kontekst planetar shumë të favorshëm për lajme pozitive. Dielli, përfitues nga shenja miqësore e Gaforres, ju pikturon si luftëtarë të egër, ndërsa një dyshe me vullnet të fortë Urani – Plutoni, ju bën të kërkoni fakte dhe jo fjalë, veprime dhe jo gjëra kalimtare.

Peshorja

Filloni ditën nën ndikime të moderuara pozitive që i japin shtysë dëshirës për rilindje, e ndjerë nga ju si një domosdoshmëri jetike. Dhe ky fillim vere vjen këtë vit për ju pikërisht në momentin e duhur për rinovimin e nismave të reja. Jeta familjare shijon momente harmonie mes të gjithë anëtarëve të saj.

Akrepi

Ditë e bukur dhe re vere që minimizon disa probleme që kanë ndodhur kohët e fundit, veçanërisht nëse keni lindur në tetor. E kuptoni menjëherë se kjo do të jetë një ditë për të mos u harruar: e gjallë me shumë stimuj të ndryshëm, emocionuese në sfidat që nisni. Neptuni dhe Dielli janë sponsorët tuaj prestigjiozë.

Shigjetari

Fillimi i verës ju gjen duke bërë një bilanc të asaj që keni arritur deri në mes të vitit. Saturni dhe Jupiteri, trajnerët tuaj të jashtëzakonshëm yjorë, ju bëjnë të kuptoni më mirë sfidat që shpalosen para jush për pjesën tjëtër të vitit. Fati ju ka përgatitur për kthesat e forta që mund të ndodhin.

Bricjapi

Shkëlqimi i kësaj stine ju hap sot një ditë veçanërisht të lumtur dhe me fat ku pothuajse të gjithë planetët e Olimpit planetar kalojnë në favorin tuaj. Urani zë shenjën e aleatit tuaj besnik të Demit dhe ju mbush me një sasi të mjaftueshme energjie fizike dhe mendore dhe vullnetin për të mos u ndaluar.

Ujori

Jeni ende në shoqërinë e lumtur të Mërkurit në tranzit të favorshëm te Binjakët. Sot planeti do të favorizojë të lindurit në dhjetëditëshin e dytë, duke sjellë me vete dhuratën e ndjeshmërisë më të madhe, atë të një depërtimi më të mprehtë intelektual. Me miqtë, sot do të jeni argëtues, të dashur dhe dëgjues të vëmendshëm.

Peshqit

Qielli ju buzëqesh, ende plot dhurata në këtë ditë të re vere dhe para së gjithash, rrit largpamësinë me të cilën jeni të pajisur natyrshëm. Perceptimi i kujdesshëm dhe i ndjeshëm i asaj që po ndodh sot vjen me një depërtim shumë besnik në thellësi të çështjeve. Hëna dhe Jupiteri ju mundësojnë të njihni persona të rinj./tvklan.al

Të ngjashme