Horoskopi 24 Nëntor 2022

Horoskopi 24 Nëntor 2022

08:30 24/11/2022

Dashi

Pjesëmarrja në një lloj ngjarjeje në grup mund të duket tërheqëse sot. Megjithatë shqetësimet për familjen tuaj mund t’ju shpërqendrojnë në mënyrë që të mos përfitoni prej tyre ashtu siç duhet. Ju gjithashtu mund t’ju duken të mërzitshme disa nga bisedat. Pavarësisht mungesës së entuziazmit, mund të jetë një ide e mirë të dilni gjithsesi. Qëndrimi vetëm në shtëpi mund të krijojë një mbrëmje të zymtë.

Demi

Sot ka të ngjarë që punët dhe detyrat tuaja t’ju duken jashtëzakonisht të mërzitshme. Ju do ta shihni orën gjithë kohës, do ju duken sikur kanë kaluar me orë të tëra por në të vërtetë kanë kaluar vetëm 10 minuta. Nëse mund t’i shtyni detyrat tuaja për nesër, bëjeni me çdo kusht. Asgjë nuk është aq urgjente sa të kërkojë vëmendjen tuaj gjatë gjithë ditës. Sigurojini vetes një pasdite argëtuese.

Binjakët

Ju mund të shpërqendroheni nga dëshira për të bërë një udhëtim. Një mik mund të telefonojë dhe të dëshirojë ta diskutojë. Vizionet e vendeve të largëta dhe argëtimet emocionuese mund të të mbushin kokën tuaj plot dhe detyrat rutinë duken tepër të lodhshme dhe të padenjë për vëmendje. Është më mirë t’i kryeni ato nëse mundeni. Atëherë mund të fantazoni për pushimet tuaja!

Gaforrja

Mund të mos keni dëgjuar për një mik të ngushtë për një kohë të gjatë dhe të shqetësoheni pak. Ndoshta ky person nuk ka qenë mirë herën e fundit që keni folur. Nëse mundeni, mund të jetë një ide e mirë të telefononi. Ëndrrat e çuditshme dhe shqetësuese mund të mundojnë gjumin tuaj sonte, por mos u shqetësoni shumë. Simbolet ndoshta nuk përfaqësojnë asgjë më shumë se mbeturina psikike të lëshuara gjatë gjumit.

Luani

Një vizitor më i vjetër mund të vijë në derën tuaj sot. Nuk ka të ngjarë të jeni shumë të emocionuar për këtë, por gjithsesi do të jeni në gjendje të tregoheni mikpritës. Romanca dhe shoqëria mund të jenë paksa të kufizuara nga detyrimet ndaj familjes, veçanërisht prindërve, por mos lejoni që t’ju zhgënjejë. Ju mund të ngelni brenda në shtëpi sonte, por do të jeni në gjendje të liroheni më vonë.

Virgjëresha

 Detyrat e zakonshme, mund të të mërzitin gjithë ditën. Ka të ngjarë të jeni të shqetësuar dhe dëshironi të shkoni diku për t’u kënaqur. Shikoni mirë atë që po bëni dhe përpiquni të gjykoni objektivisht se sa e rëndësishme është ta realizoni atë tani. Nëse nuk është aq e rëndësishme, atëherë lëreni mënjanë. Ju ndoshta keni nevojë të relaksoheni!

Peshorja

Çështjet financiare mund të ndërhyjnë në vetë-shprehjen tuaj sot. Ndoshta ju duhen pak më shumë para përpara se të vazhdoni me një projekt që do të thotë shumë për ju. Megjithatë, zakonisht nuk je nga ata që lejojnë që kjo çështje t’ju ndalojë. Vetëm pak mendim dhe planifikim mund ta bëjë atë që dëshironi të bëni më të realizueshme nga sa duket. Shkruani disa ide dhe realizojini ato.

Akrepi

Një person karizmatik mund t’ju kontaktojë sot dhe të kërkojë ndihmën tuaj për diçka. Çështjet emocionale në lidhje me familjen mund t’ju bëjnë të ndiheni të zymtë. Anës suaj krijuese mund t’ju duhet të qëndrojë e zhveshur ndërkohë që merreni me çështje të zakonshme. Në thelb, ju ndiheni mjaft optimistë për jetën dhe të ardhmen tuaj. Ju kurrë nuk keni frikë nga puna e vështirë dhe jeni këmbëngulës. Shkoni për atë që dëshironi dhe bëni të gjithë të lumtur, përfshirë edhe veten tuaj!

Shigjetari

Problemet e të afërmve ose miqve mund t’ju shqetësojnë gjatë gjithë ditës. Ndoshta nuk jeni të sigurt se çfarë nuk shkon dhe kështu ndiheni të pafuqishëm. Çfarëdo shqetësimi të paqartë që mund të keni, mos u përpiqni të kuptoni të vërtetën pa i ditur faktet. Ju mund të bëni male nga molekodra. Kjo nuk është një ditë e mirë për të kryer punë. Vonesat dhe pengesat mund të shkaktojnë shumë zhgënjim dhe humbje kohe.

Bricjapi

 Funksionet e grupeve të vogla dhe ngjarjet shoqërore mund të mos jenë aq të kënaqshme si zakonisht sot. Mund të mos jeni në humor dhe do të ndiheni nën presion edhe kur preferoni të uleni në divan. Çfarëdo bisede që të hyni në të do të duket e parëndësishme dhe e mërzitshme. Kjo është një ditë e mirë për t’u ulur dhe për të dëgjuar. Ju mund të mësoni nga njerëzit përreth jush pa pasur nevojë të thoni asnjë fjalë.

Ujori

Krenaria mund t’ju pengojë sot. Ndoshta do t’ju kërkohet të bëni një detyrë që e konsideroni jo shumë të rëndësishme. Bëni një përpjekje të veçantë për të bërë më të mirën që mundeni, duke qetësuar situatën para se të dalë jashtë kontrollit. Sonte, shijoni një mbrëmje duke parë filma ose duke dëgjuar muzikë.

Peshqit

Imagjinata juaj mund të krijojë histori ose fotografi që dëshironi t’i kujtoni përmes shkrimit ose pikturës, por mungesa e vetëbesimit mund t’ju dekurajojë. Megjithatë, është ndoshta një ide e mirë për ta bërë atë gjithsesi. Këto ide vijnë nga thellë brenda jush. Dhënia e tyre formë mund të përfaqësojë një çlirim nga traumat e vjetra. Mbajeni punën tuaj të fshehur në një sirtar nëse nuk ju pëlqen./tvklan.al

Të ngjashme