Dashi-Në këtë ditë kushtojini vëmendje jetës tuaj të dashurisë, sepse mund të ketë grindje dhe keqkuptime. Në punë është më mirë të vazhdohet në rrugën që keni nisur pa e kthyer kokën pas.

Demi-Përpiquni të gjeni ekuilibrin sot. Në mëngjes, mund të zbuloni një ndryshim që e prisni prej kohësh. Brenda natës, ajo që menduat se do të ishte një pengesë në rrugën tuaj do të largohet si me magji.

Binjakët-Mos u nervozoni dhe mos u nxitoni për të dalë nga situata për shkak të disa të papriturave. Kjo gjë nuk do të ndikojë aspak në jetën tuaj profesionale e cila vazhdon të jetë e suksesshme.

Gaforrja-Zemërimi juaj sot do të jetë shumë i madh. Këshillohet që të shihni disa gjëra nga një këndvështrim tjetër, në mënyrë që të mund të qetësoheni dhe të relaksoheni. 

Luani-Me fundin e kësaj jave nuk do të doni të ndërveproni shumë me botën, kështu që gjeni një vend të qetë ku mund të jeni vetvetja. Zakonisht ju pëlqen të keni njerëz përreth, por sot dëshironi të jeni nën shoqërinë e mendimeve tuaja.

Virgjëresha-Sot do iu duhet të bëni disa zgjedhje shumë të rëndësishme që do ndikojnë së tepërmi tek e ardhmja juaj. Flisni sa më shumë dhe bini dakord me atë që keni në krah. Financat nuk do jenë në gjendjen më të mirë, madje po shpenzuat shumë do keni probleme serioze.

Peshorja-Yjet do të favorizojnë shenjën tuaj kështu që mund të prisni një surprizë të bukur. Këshillohet që gjatë kësaj dite të bëni më shumë pas marrëdhënieve familjare dhe forcimin e tyre. Megjithatë nuk duhet të lini pas dore as miqtë dhe njeriun tuaj të zemrës.

Akrepi-Sot do të mund të përjetoni plotësisht emocionet, mjafton t’i kushtoni vëmendje disa diskutimeve të vogla që për partnerin/en tuaj do të thotë shumë. Mos mendoni vetëm nga këndvështrimi juaj. Ka një lajm të mirë në punë.

Shigjetari-Situata emocionale lejon një rikuperim të shpejtë. Tregoni më shumë seriozitet ndaj njerëzve që ju rrethojnë. Nëse ata kanë një kërkese ndaj jush, ndoshta ka ardhur momenti që ta mendoni me kujdes. Sa u përket parave jini më i vëmendshëm ndaj shpenzimeve.

Bricjapi-Do të jetë një ditë e qetë për ata që janë në një lidhje. Disa paqartësi në lidhje me të ardhmen, do të keni mundësi t’i sqaroni. Në aspektin financiar, gjithçka duket më së miri dhe situata do të jetë pozitive.

Ujori-Dita do të jetë e lodhshme dhe stresues për ju, pasi do të ketë shumë çështje që do të dalin në sipërfaqe dhe do të kërkojnë zgjidhje.

Peshqit-Pa pikën e dyshimit ndjeni se mund të merrni botën përballë dhe mund të fitoni. Por përse ta bëni këtë kur nuk keni asnjë arsye ta bëni? Gjërat që ju bëjnë vërtetë të lumtur janë shumë më të arritshme dhe pranë jush. Shpenzoni pak kohë të mirë me njerëzit që doni. /tvklan.al