Dashi

Mund të keni dhimbje koke ose tension të muskujve për shkak të agjitacionit tuaj. Në vendin e punës, një person ka vendosur të injorojë sugjerimet tuaja për përmirësim, por mos lejoni që kjo t’ju demoralizojë ose të humbasë besimin në veten tuaj. Jeni një person shumë aktiv dhe dinamik, por ndonjëherë duhet të ngadalësoni dhe të bëni një pushim.

Demi

Sot do të jeni shumë të ndjeshëm dhe mbështetës ndaj një personi që ka nevojë për ndihmën tuaj. Në punë do duhet të bëni kujdes që të mos gaboni, edhe nëse jeni shumë të stresuar, në fund do arrini të përfundoni detyrat. Shëndeti juaj përmirësohet, ju keni rifituar forcën dhe mirëqenien tuaj.

Binjakët

Ju gjithmonë kujdeseni për të gjitha problemet, por duke e bërë këtë rrezikoni të neglizhoni nevojat dhe emocionet tuaja. Në punë do merrni disa lajme të mira sepse premtimet që ju janë bërë në të kaluarën do t’i mbani në stinën e vjeshtës. Shëndeti juaj është i mirë, por duhet të bëni më shumë lëvizje dhe ushtrime për të qëndruar në formë.

Gaforrja

Beqarët duhet të hapen më shume me të tjeret, nuk ka kuptim të ankoheni nëse nuk keni guxim të përfshiheni. Çiftet që janë bashkë për një kohë të gjatë mund të mendojnë gjithashtu për të pasur një fëmijë. Keni perspektiva të shkëlqyera në punë dhe nga Maji do të mund të bëni një hap më tej përpara. Shëndeti juaj po përmirësohet, vazhdoni të ndiqni një mënyrë jetese të shëndetshme dhe pini shumë ujë.

Luani

Do të dëshironit të ndërroni shtëpinë, por jeni shumë të shqetësuar për paratë, puna juaj duhet t’ju japë më shumë garanci. Sot jeni në humor të mirë. Përfitoni nga kjo ditë për të bërë diçka argëtuese ose krijuese. Duhet të kujdeseni më shumë për lëkurën tuaj. Përdorni produkte natyrale dhe hidratuese për ta mbrojtur atë nga dielli dhe ndotja.

Virgjëresha

Sot është dita e duhur për të zhvilluar një dialog konstruktiv me gjysmën tuaj më të mirë, por hapin e parë duhet ta hidhni, ndoshta me një përqafim të këndshëm pasionante. Në punë do keni kënaqësi sepse të gjitha gjërat që do ju propozojnë këto ditë do të kenë implikime pozitive. I gjithë ky lajm i mirë ju lejon të çlironi ankthin tuaj. Megjithatë, mos e lini pas dore pushimin dhe gjumin, ato janë thelbësore për mirëqenien tuaj.

Peshorja

Është më mirë për ju të sqaroni problemet me partnerin tuaj nga sot dhe nesër. Nëse largësia është shkaku i këtyre problemeve, duhet të kërkoni afrimin. Ndiheni të lodhur dhe sigurisht nuk ju ndihmojnë shpenzimet e rëndësishme që po përballeni për familjen dhe shtëpinë, por mos u shqetësoni sepse në fund llogaritë do të balancohen. 

Akrepi

Nga sot dhe nesër mund të shfaqet një person që ju ka shkaktuar probleme në të kaluarën, ndoshta edhe ju mund të keni një sqarim me ta. Mundohuni të shtrëngoni afatet në negociatat e punës. Hëna është e favorshme, në fakt trupi juaj ka më shumë vitalitet. Megjithatë, mos e teproni me ushqimin dhe alkoolin, përpiquni ta moderoni.

Shigjetari

Sot mund të keni disa debate apo debate me partnerin apo një person të dashur. Mundohuni të mos jeni shumë agresiv ose argumentues, ndonjëherë duhet të kuptoni se sa larg mund t’i tërheqni fijet. Në punë, sot dhe nesër mund të përballeni me një person që nuk është tamam mik, mos jini të papërgatitur! Kohët e fundit keni qenë në depresion dhe në ankth. Mundohuni të gjeni burime argëtimi dhe lumturie.

Bricjapi

Mundohuni të mos mërziteni nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi. Në tre ditët e ardhshme, “maturia” është kryefjala në dashuri. Së fundi, nga dita e sotme Hëna nuk do të jetë më përballë dhe ju do të mund të korrigjoni shqetësimet që ju ka shkaktuar. Në punë, përpiquni të mos mbështeteni shumë në premtimet që ju bëjnë. Mund të ketë disa zhgënjime ose vonesa. Ju jeni duke fjetur keq këto ditë. Mundohuni të pushoni më shumë dhe të shmangni situatat stresuese.

Ujori

Kjo është një periudhë pozitive për ju sepse po përjetoni emocione të mira, por mund të ketë një tension me dikë nga Akrepi ose Luani. Mundohuni të jeni më diplomatikë dhe tolerantë me ata që mendojnë ndryshe nga ju. Kushtojini vëmendje çështjeve ligjore në vendin e punës, ka edhe dyshime burokratike që duhen zgjidhur sa më parë. Sot do të keni disa shqetësime të vogla. Mundohuni të kujdeseni më mirë për dietën dhe higjienën tuaj.

Peshqit

Mos mendoni shumë për të kaluarën, por fokusohuni në të tashmen. Lajme të mira në punë sepse po përjetoni një fazë rikuperimi, veçanërisht nëse jeni në proces finalizimi të një bashkëpunimi. Mund të merrni propozime apo çmime interesante. Kontrolloni më shumë nervozizmin tuaj. Provoni të bëni ndonjë aktivitet relaksues ose meditues për të qetësuar mendjen dhe zemrën./tvklan.al