Horoskopi 27 Qershor 2022
Horoskopi 27 Qershor 2022

08:40 27/06/2022

Dashi-Planeti juaj kujdestar, Marsi, kthehet për t’ju buzëqeshur sot. Ai do t’ju rigjallërojë deri në fillim të korrikut. Në familje, rregulloni marrëdhëniet që dukeshin të lëkundura ditët e fundit. Gëzoni formë të shkëlqyer dhe një gjendjeje mirëqenie psikofizike që do t’ju shoqërojë për disa ditë. Marsi jep ndikime pozitive edhe në punë sot.

Demi-Hapet një ditë e re me lajme pozitive që do të lehtësojnë disa çështje të përditshme. Dielli, një pjesë aktive, ditore, mashkullore dhe me vullnet të fortë të personalitetit, kalon në një cep të favorshëm. Mërkuri, planeti i intelektit, ju shikon me dashamirësi nga fqinjët e mirë të Binjakëve. Niveli i inteligjencës është ngritur dhe lehtëson shumë situata në familje.

Binjakët-Dita ju gjen në formë perfektë fizike dhe mendore. Falë Mërkurit, të pritur në shenjën tuaj, disa pakënaqësi dhe pengesa negative kalimtare janë zhdukur plotësisht. Në familje do të gjeni padyshim marrëveshjen, ndarjen e qëllimeve, aftësinë për të përballuar jetesën, të aftë për të peshuar dhe matur gjithçka.

Gaforrja-Pozicioni i trupave qiellorë sot ju nxit për një ditë të matur dhe gati për të vazhduar planet e nisura ditët e fundit. Dielli kalon ende nëpër shenjën tuaj dhe ju ofron inteligjencë, ngrohtësi njerëzore dhe energji aktive. Afërdita kalon në një kënd dashamirës, veçanërisht nëse festoni ditëlindjen në dhjetëditëshin e parë.

Luani-Hapet një ditë me fat sot. Marsi ka qenë i dobishëm për shenjën tuaj prej ditësh. Shumë tensione në mjedisin familjar largohen dhe ju lejojnë të çliroheni në zemër e mendje. Jo gjithçka është ashtu siç do ta donit. Urani zë shenjën armiqësore të Demit, e ndikoheni veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë.

Virgjëresha-Disa negativitete hiqen pjesërisht dhe çliroheni psikologjikisht nga disa ulje-ngritje të humorit që ju kishin ndikuar ditët e fundit. Dielli në Gaforre, i dobishëm, arrin të rivendosë ekuilibrin brenda jush. Në familje do të qetësoheni shumë, duke rikuperuar një marrëdhënie të shkëlqyer mes prindërve dhe fëmijëve.

Peshorja-Perspektivë krejtësisht e dobishme e tranziteve planetare të cilat sjellin njëfarë negativiteti i cili mund të shpërthejë në mënyrë paradoksale disa siguresa. Mos u dorëzoni pas provokimeve që mund të vijnë gjatë ditës dhe si një shenjë e mirë e Ajrit, lëvizni me lehtësi e bëni çdo prekjeje për të ruajtur qetësinë.

Akrepi-I vëmendshëm, intuitiv, i zhytur thellë në atë që po ndodh në zonën përreth: kështu ju dëshiron Dielli në këtë ditë, ndërsa kalon në shenjën miqësore të Gaforres dhe përforcon gjerësinë e perceptimeve tuaja. Inteligjenca në veprim shumë e dobishme, pasi do t’ju duhet të zgjidhni çështje të lindura së fundi.

Shigjetari-Marsi fantastik, i pritur në shenjën miqësore të Dashit, ju mbështet sot me ndikimet e tij më të çmuara. Ndër të gjitha këto ndikime mbani parasysh vendosmërinë dhe forcën për t’u imponuar, cilësi që ju duhet ta prezantoni në çdo situatë. Saturni dhe Urani, në një kënd jo të mirë do të sjellin disa vështirësi kalimtare.

Bricjapi-Hapet një skenë zodiakale sot me disa pengesa. Një qiell që të bën të kthehesh pak me këmbët në tokë, pas një faze të gjatë të shënuar nga ngjarje të këndshme, me fat dhe që për ju ishte krejtësisht relaksuese. Problemet kalimtare do të jenë në rendin e ditës sot në familje, veçanërisht nëse rrisni fëmijë.

Ujori-Hapet një cikël i ri që ju gjen në gjendje të shkëlqyer fizike dhe mendore. Skuadra Afërditë – Mërkur është pritur në shenjën miqësore të Binjakëve dhe ju ngarkon me entuziazëm dhe ju lehtëson rutinën e kësaj dite që hera herës do të shfaqet e ngarkuar nga angazhime të ndryshme për t’u kryer.

Peshqit-Parashikimi për këtë ditë në fund të qershorit është ende mjaft pozitiv për ju. Dielli, me shenjën e mike të Gaforres ju mbush me një humor të shkëlqyer dhe injekton plot energji gjallëruese. Për sot, ekipi Hënë – Neptun, dy planetët tuaj udhërrëfyes të zodiakut, ju ndriçojnë rrugën përpara./tvklan.al


Të ngjashme