Horoskopi 27 Shtator 2019Horoskopi 27 Shtator 2019

09:03 27/09/2019

Dashi-Bëjani qefin vetes sot. Dilni, argëtohuni sepse mbrëmja rezervon surpriza. Në punë merrni drejtimin e gjërave, pasi jeni në formën tuaj më të mirë dhe do të arrini shumë.

Demi-Dita kërkon që sot të ngriheni dhe të bëni sa më shumë gjëra, por nga ana tjetër ndjeni se nuk jeni gati. Mos lejoni që faktorë të jashtëm t’ju zhvendosin në pozicione te të cilat nuk jeni gati për të shkuar. Bëjini gjërat sipas mënyrës tuaj.

Binjakët-Rreth e rrotull do të ketë shumë tension sot, që mund të krijojë trazira në natyrën tuaj harmonioze. Çelësi është që të shihni mundësinë në çdo situatë konflikti.

Gaforrja-Mund të ndiheni më pasionantë së zakonisht sot, ndaj mos u çudisni nëse i çoni gjërat më larg se zakonisht. Ka një luftë brenda vetes tuaj për t’u vetëpërmbajtur në çdo situatë. Kini parasysh se çfarë të mbjellësh do korrësh.

Luani-Gjejeni forcën brenda vetes. Keni kaq shumë sa mund të thyeni gjithçka. Lëreni pasionin t’ju drejtojë sot dhe do të habiteni sa shumë gjëra mund të arrini.

Virgjëresha-Duket se keni zjarr nën këmbë dhe duhet të vijoni të ecni për të mos u djegur. Përdorni natyrën e pavarur që ju karakterizon për t’i përmbyllur gjërat siç i doni.

Peshorja-Gjëra po ndodhin, gjëra po ndryshojnë. Qëndroni vigjilentë sot dhe të informuar me atë që po ndodh rreth e rrotull. Ka një energji pozitive që do t’ju shtyjë përtej limiteve.

Akrepi-Ju do të jeni personi i ndjeshëm në një oqean zemërimi sot, ndaj bëni kujdes. Mos u tundoni dhe mos bini pre e situatës që ju rrethon. Bëni kujdes nga njerëzit që motivohen nga frika. Drejtohuni nga vetja, jo nga të tjerët.

Shigjetari-Një forcë e madhe dhe transformuese do t’ju japë shumë vetëbesim sot duke ju bërë të suksesshëm në çdo sfidë që do t’ju dalë përpara. Mos kini frikë të shpalosni mendimet dhe pavarësinë tuaj në çdo situatë.

Bricjapi-Gjërat mund të jenë duke ndodhur shumë shpejt rreth e rrotull jush, por kjo nuk do të thotë që duhet domosdoshmërisht të bëheni pjesë e tyre. Qëndrojini metodave tuaja për t’i bërë gjërat, nuk ju kanë lënë kurrë në baltë.

Ujori-Sigurohuni që nuk po krijoni një imazh tjetër të vetes që nuk ju përfaqëson siç duhet. Është e rëndësishme të qëndroni të vërtetë dhe të tregoheni të drejtë me veten, në të kundërt do të përballeni me situata të parehatshme dhe do të ndiheni të frustruar.

Peshqit-Kujtojeni veten për të gjitha gjërat pozitive që keni momentalisht. Ka mundësi që sot të përballeni me tension dhe sfida. Ruani qetësinë dhe besojini intuitës tuaj për të zgjidhur çdo situatë që do t’ju dalë para./tvklan.alTë ngjashme