Horoskopi 28 Maj 2022
Horoskopi 28 Maj 2022

08:20 28/05/2022

Dashi-I thoni mirëmëngjesi kësaj dite të ndritshme pranverore me gjithë entuziazmin tuaj. Dielli dhe Saturni janë planetët që ju bëjnë ta shikoni botën duke pasur vetëbesim të fuqishëm në zemrën tuaj që frymëzon gjithashtu besim tek të tjerët. Mos e humbisni vrullin për realizimin e qëllimeve tuaja.

Demi-Shijojeni në maksimum sot mbrojtjen qiellore të një Merkuri të dobishëm, i cili në lidhje me shenjën tuaj, zgjeron marrëdhëniet e jetës shoqërore dhe favorizon zhvillimin paqësor të tyre në familje. Ndikohen veçanërisht marrëdhëniet me vajzat dhe djemtë, motrat dhe vëllezërit.

Binjakët-Një ditë mjaft interesante nga këndvështrimi astrologjik, me një Hënë të gjallë dhe dashamirëse që pushton shenjën e mikut të mirë, të Dashit. Niveli i sharmit tuaj ngrihet nëse i përkisni seksit më të bukur, shfaqni gjithashtu formë të mahnitshme fizike.

Gaforrja-Mërkuri i dobishëm në Dem ju sjell harmoni familjare. Do të jetë nevoja të ngjyrosni me ëmbëlsinë tuaj ambientin familjar në funksion të festave dhe udhëtimeve të ardhshme. Neptuni në formë të shkëlqyer te Peshqit, ju jep gatishmërinë mendore dhe aftësitë diplomatike për të pajtuar çdo divergjencë të mundshme.

Luani-Saturni vazhdon të mbetet në kundërshtarin tuaj në rrotën e zodiakut, në Ujor, veçanërisht nëse keni lindur në gusht. Ky tranzit astrologjik mund t’ju shkaktojë sot një fazë luhatëse humori. Dielli dhe Hëna janë forcat planetare që ju mundësojnë ngjitje profesionale të klasit të parë.

Virgjëresha-Një grup planetësh të ndritshëm dhe pozitivë në shenjën tuaj ju ngjyrosin këtë ditë të re pranvere. Mërkuri në prapavijë është në mikun tuaj, Demin, duke përforcuar ndjeshmërinë, intuitën, dashurinë për gjërat e bukura me të cilat do të pëlqeni të rrethoni veten.

Peshorja-Dielli në shenjën miqësore të Binjakëve e bën ajrin e pranverës veçanërisht të këndshëm. Tranziti i Venusit ju ofron padyshim një mjet shtesë me të cilin shfaqni personalitetin tuaj të rafinuar, të çuditshëm dhe shpesh të kundërt nga ai aktual. Shkëlqeni me simpatinë tuaj më të thellë.

Akrepi-Ashtu siç ju pëlqen më shumë, dita e re rezervon përmbushjen e qartë të shumë dëshirave, veçanërisht nëse e festoni ditëlindjen në nëntor. I rrethuar nga planetë pozitivë, pushtoni sot hapësirat me durim dhe këmbëngulje, duke e ditur se “kush ulet mirë nuk ngrihet”. Urani dhe Saturni vijojnë të sjellin disa pengesa.

Shigjetari-Një Ujor në Saturnin racional, ju favorizon veçanërisht nëse keni lindur midis 12 dhe 16 dhjetorit. Kjo ngjarje astrologjike sjell një frymëmarrje të re për ju, me ajër më të freskët, të ndryshëm dhe premtues për të gjitha projektet e ardhshme, në çdo fushë.

Bricjapi-Planetët hapin sot një atmosferë disi të trazuar për ju në fund të majit. Hëna është teknikisht negative dhe ju bën të luftoni pak për të arritur një ekuilibër intim. Sidoqoftë, në mbrëmje, situata psikologjike pastrohet dhe ju sjell qëndrueshmëri të brendshme e të palëkundur.

Ujori-Filloni këtë ditë të bukur pranvere të mbushur me optimizëm të ndritshëm. Ky sprint fillestar të vendos në një humor të mirë duke u hapur rrugën mundësive me fat që Dielli në shenjën miqësore të Binjakëve dhe ekipi Jupiter – Mars që tranzitojnë në Dash, krijojnë një lloj rilindjeje për ju.

Peshqit-Rreshtimi planetëve sot tregon një kreshendo pozitive për shenjën tuaj. Marsi, veçanërisht në një pikë optimale të Zodiakut, në Dash, ju rikthen humorin e mirë. Marrëdhëniet me familjen përfitojnë menjëherë dhe mbështillen nga mirëkuptimi i nevojshëm./tvklan.al

Të ngjashme