Dashi

Sot një ngjarje e jashtëzakonshme do të zgjojë tek ju ndjenjën e dashurisë, duke e bërë edhe më solide lidhjen tuaj. Komunikimi dhe bashkëfajësia do të jenë në qendër dhe mbrëmja premton të jetë e jashtëzakonshme. Edhe për beqarët, të papriturat mund të sjellin përvoja të reja emocionuese. Në punë, falë aftësive tuaja organizative, do ta përballoni ditën me efektivitet të dukshëm.

Demi

Ju pret një ditë gëzimi dhe pozitiviteti. Lumturia juaj do të infektojë të tjerët, duke krijuar një klimë bashkëpunimi dhe mirëkuptimi reciprok, si në dashuri ashtu edhe në punë. Për beqarët yjet do favorizojnë takime pasionante. Në kontekstin e punës ju presin qëllime të reja dhe vendosmëria juaj do të jetë thelbësore për suksesin.

Binjakët

E hënë plot pozitivitet. Në një lidhje dashurie, çdo moment do të duket si një fluturim ëndërrimtar, me armën tuaj sekrete, dialogun, i cili do t’ju afrojë edhe më shumë ju dhe partnerin tuaj. Për beqarët, yjet favorizojnë takime emocionuese. Në punë momenti është i favorshëm dhe vendosmëria do jetë vendimtare për suksesin.

Gaforrja

Yjet sugjerojnë të rizbuloni bashkëfajësinë intime me partnerin tuaj. Merrni kohë për të stimuluar vitalitetin e marrëdhënies. Për beqarët, dita do të jetë plot aspekte: momente gëzimi dhe sfida të papritura. Në punë, durimi i treguar në të shkuarën do të shpërblehet dhe pushtimet e reja do të jenë fryt i angazhimit.

Luani

Pavarësisht tensionit, kthejeni çdo problem në një mundësi për të reflektuar. Për beqarët dita do jetë një vorbull emocionesh të përziera. Në punë, mendoni mirë përpara se të shqiptoni fjalë të pamenduara.

Virgjëresha

E hënë normale. Momentet e favorshme do të garantojnë një klimë pozitive në çift. Ëmbëlsia dhe ndjeshmëria do të jenë gjithashtu tipare dalluese për beqarët. Në punë do ndiheni të vlerësuar nga eprorët, duke marrë certifikata vlerësimi.

Peshorja

Kjo pjesë fillestare e javës premton të jetë shumë pozitive për ju, me një të hënë të favorshme pothuajse në të gjitha fushat e jetës suaj. Falë mbështetjes së yjeve, do të mund të vendosni themele të forta për projekte të rëndësishme dhe të parashikoni lajme interesante. Jeta juaj në çift do jetë e kënaqshme. 

Akrepi

Kjo e hënë do të nisë me një sprint të shkëlqyer dhe do të përfundojë në mënyrë optimale në fund të mbrëmjes. Në dashuri ju pret një vorbull emocionesh, një mijë dëshirash dhe një prekje fati. Në punë do të keni mundësi të ndryshme dhe nëse nuk keni mundësi t’i shfrytëzoni, mjafton të shikoni përreth: yjet do jenë në anën tuaj, duke sjellë kënaqësi të mrekullueshme.

Shigjetari

Dita premton të jetë pozitive, e pasuruar me emocione dhe qetësi. Shmangni krahasimet e panevojshme, mund të jetë koha për të mbyllur një kapitull dhe për të hapur një të ri. Në dashuri, shmangni humbjen e durimit, përpiquni të arsyetoni përpara se të bëni gjykime. Në punë, bëni maksimumin tuaj dhe ruani drejtimin e vendosur, vetëm në këtë mënyrë do të arrini të shfrytëzoni mundësitë më të mira për të arritur objektivat e dëshiruara.

Bricjapi

Një lajm i mirë mund të vijë, veçanërisht për ata që presin zhvillime të rëndësishme në lidhje me partnerin, fëmijët ose ndoshta miqtë. Kushtojini vëmendje thashethemeve, të cilat mund të përmbajnë të vërteta të fshehura. Në dashuri do të mund të merrni frymë lehtësisht, me Venusin në shenjën tuaj, e cila premton një jetë më romantike dhe të qetë për dy se zakonisht. Në planin e punës, propozime të reja interesante mund të jenë në rrugë.

Ujori

Një e hënë që duket krejt normale. Megjithatë, pavarësisht mungesës së energjisë së tepërt, nuk duhet të zhgënjeheni. Në dashuri, nën ndikimin e Hënës këshillohet të tregoheni të sjellshëm dhe bujarë me partnerin. Një gjest i ngrohtë, si një përqafim ose një përkëdhelje, mund të sjellë përfitime të rëndësishme për marrëdhënien tuaj. 

Peshqit

Fillimi i javës do të jetë një fazë mjaft e qetë për ju. Në dashuri mund të jeni veçanërisht të ndjeshëm në disa momente, duke reaguar në mënyrë impulsive ndaj keqkuptimeve të vogla. Në planin e punës, Hëna do jetë e pafavorshme, ndaj këshillohet që të planifikoni me kujdes angazhimet dhe marrëdhëniet profesionale./tvklan.al