Dashi- Situata është nën kontrollin tuaj, mund të merrni disa shpërblime për punën e vështirë që bëni.Projektet që janë ndalur pak kohë më parë kanë gjasa që të rifillojnë dhe të keni sukses.

Demi- Sot Hëna nuk është në favorin tuaj, mund të keni probleme shëndetësore. Mund të përballeni dhe me humbje në biznesin tuaj. Mos bëni asnjë veprim për financat tuaja, fitimet do kthehen në humbje.

Binjakët- Sot është një ditë e mirë për punën tuaj, do jeni në gjendje të performoni mirë në këtë aspekt. Mund të ngriheni në detyrë.

Gaforrja- Për beqarët sot është një ditë me fat. Po ashtu për të gjithë është një ditë e mirë në aspektin profesional.

Luani- Sot keni një lloj energjie e cila mund t’u rrisë prestigjin tek njerëzit që u rrethojnë. Sot do të kaloni kohën duke studiuar dhe të rriteni në aspektin intelektual.

Virgjëresha- Në jetën tuaj do të futen njerëz të rinj, ata mund t’iu ndihmojnë të rimodeloni planet tuaja të biznesit.Duhet të tregoheni të kujdesshëm.

Peshorja- Kolegët do të jenë mbështetës në punën tuaj, gjë që do të shndërrohet në sukses në aspektin e projektit. Ju mund të prisni të merrni para shtesë nga puna që bëni.

Akrepi- Këshillohet të mendoni dy herë para se të merrni vendime. Po ashtu sot mund të planifikoni të ndryshoni punë. Këshillohet të shmangni veprimet e nxituata për sa i përket investimeve.

Shigjetari- Sot duhet të keni durim. Për ata që kanë pozicione drejtuese, vartësit do t’iu ndihmojnë. Sot mund të kryeni dhe një udhëtim të shkurtër për punë.

Bricjapi- Parashikohet që sot mund të shpenzoni para për të blerë disa objekte shtëpiake të cilat mund të përmirësojnë statusin tuaj shoqëror. Ndoshta do të dëgjoni ndonjë lajm të mirë për të afërmit tuaj.

Ujori- Koha juaj do të shpenzohet për familjen dhe miqtë. Sot planifikoni për diçka të re për profesionin tuaj. Të dashuruaritmund të shijojnë momentet e tyre të lumtura.

Peshqit- Do jeni gjithë kohën i zënë në punën tuaj, do të lodheni mendërisht dhe kjo mund të ndikojë në rutinë tuaj. Duhet të keni kujdes për sa i përket investimeve./tvklan.al