Horoskopi 3 Korrik 2022
Horoskopi 3 Korrik 2022

08:20 03/07/2022

Dashi-Merrni sot ndikimet pozitive të Mërkurit dhe Afërditës që janë në anën tuaj. Favorizohen ndër të tjera njohjet e reja, por përpiquni të ndiqni edhe pak arsyen. Në punë duhet të merrni një vendim dhe nuk mund të gaboni sidomos sot sepse ka diçka që nuk shkon siç do të dëshironit!

Demi-Plutoni dhe Jupiteri vijojnë të qëndrojnë në një kënd të favorshëm për shenjën tuaj. Dy planetët pritet të ndikojnë sot fushën sentimentale e cila paraqitet e stabilizuar dhe dashuria e nis muajin me një lulëzim. Në punë, përpiquni të bëni zgjedhje më të mira, mendoni mirë përpara se të veproni!

Binjakët-Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj dhe tani fillon një fazë rikuperimi. Me pak fjalë, mund të rifitoni besimin në dashuri. Në punë, përpiquni të jeni të kujdesshëm. Nëse mendoni se duhet të shpërbleheni bëni pak durim, ndoshta nuk është aq e vështirë për ta marrë atë!

Gaforrja-Lajm i mirë për të dashuruarit. Hëna sot ndodhet në një kënd të favorshëm dhe punon në anën tuaj. Prisni krahë hapur disa ndryshime të reja që do të vijnë, madje dhe zgjedhje të shkëlqyera. Në punë, periudha është interesante, megjithatë, përpiquni të ribalanconi qëndrimet tuaja!

Luani-Marsi dhe Venusi ju mbështesin sot në disa drejtime. Në dashuri duhet të përpiqeni të lini mënjanë krenarinë, e cila shpesh ju ka shkaktuar probleme në ndjenjat tuaja. Në punë, thjesht shpërfillni provokimet dhe përpiquni të mos mbylleni në vetvete. Koha për sa më shumë takime të reja!

Virgjëresha-Mërkuri dhe Venusi janë sot në një pozicion disi të pafavorshëm, ndaj dhe dashuria mund të përballet me disa probleme. Shpirti juaj kritik nuk do t’ju braktisë. Në punë jeni pak konfuzë. Megjithatë, mundësi të reja janë në horizont, veçanërisht për të lindurit në dhjetëditëshin e dytë.

Peshorja-Në dashuri mbizotëron shpërqendrimi, por Afërdita është në anën tuaj dhe ndoshta është më mirë që të sqaroni diçka nga e kaluara. Në punë, përpiquni të mos harroni se keni kaq shumë gjëra për të bërë dhe për të planifikuar. Ndoshta duhet të gjeni pak qetësi.

Akrepi-Hëna është në anën tuaj sot, si dhe gjithashtu Dielli i cili ndriçon dashurinë. Në këtë periudhë megjithatë duhet të qartësoni zemrën tuaj. Në punë, bëni kujdes nga tensionet me partnerët dhe bashkëpunëtorët. Së shpejti çdo dyshim do të kalojë, në fund të fundit ishin kalimtare.

Shigjetari-Ekipi Jupiter – Mars i vendosur në shenjën e Dashit, pritet të shkaktojë disa tensione në dashuri sot për disa çifte, por gjithçka është kalimtare dhe ato do të zgjidhen shumë shpejt. Në punë, është momenti i rëndësishëm dhe po vjen një lajm i mirë. Nuk duhet të dorëzoheni tani.

Bricjapi-Periudha më e favorshme e vitit dhe me fat për shenjën tuaj vijon t’ju shoqërojë edhe gjatë verës. Disa paqartësi mbeten gjithsesi. Sfera sentimentale është një prej tyre, ndoshta po kërkoni përplasje dhe po ngjallni polemika. Në punë, Hëna është në opozitë kujdes nga bezdisjet.

Ujori-Lëvizje e shkëlqyer planetare për sot. Lajm i mirë për dashurinë sepse Venusi, Mërkuri dhe Saturni janë në anën tuaj. Prandaj përpiquni të mendoni për të ardhmen, për diçka konstruktive. Në punë vijnë propozime dhe jeni në humor për ndryshime.

Peshqit-Planetët bëjnë tranzite përgjithësisht pozitive sot. Takime të reja të mira, por përpiquni të vlerësoni gjithçka me kujdes. Ndoshta jeni pak të kapur pas çështjeve ekonomike. Në punë ka ardhur koha të tregoheni më të hapur. Përfshihuni dhe mos u merrni me thashethemet që keni dëgjuar për veten./tvklan.al


Të ngjashme