Horoskopi 30 Qershor 2022
Horoskopi 30 Qershor 2022

08:20 30/06/2022

Dashi-Dita sot ju gjen pak të lodhur dhe të mërzitur. Do të jetë për shkak se keni ende shumë për të bërë në fusha të ndryshme të jetës suaj të përditshme. Koha është gjithmonë e shkurtër për të kuptuar realisht atë që ju intereson, por fakt është se po vuani disa momente lodhjeje dhe tensionesh.

Demi-Horizont i mirë planetar me Hënën që ju shpërblen nga shenja mike e Gaforres. Pozicioni i ri ndriçues i planetit ju jep aftësinë për të garantuar mirëqenie dhe harmoni në jetën familjare. Saturni në Ujor, në një kënd jo pozitiv për shenjën tuaj teknikisht, ju detyron të mos ndiqni të gjitha interesat ditore.

Binjakët-Kapaciteti mendor ju lejon të hapni shumë shtigje sot. Planetët në një kënd harmonik ju nxjerrin në pah këtë cilësi të jashtëzakonshme që shfaqet në mjedisin e marrëdhënieve shoqërore dhe në familje sidomos në marrëdhëniet me vëllezërit dhe motrat. Bëni kujdes me kënaqësitë e ushqimit sot.

Gaforrja-Në qiell shfaqen disa re të vogla vere që kalojnë pranë për të ngadalësuar disi rrugën, por edhe t’ju provokuar. Hëna, ylli që feston në shenjën juaj, është në një pozicion të lumtur. Megjithatë, është e mundur që sot të ndeshni disa pengesa kalimtare që do dini t’i kaloni lehtë falë aftësisë tuaj për t’u përshtatur.

Luani-Pavarësisht disa turbulencave të lehta nga Urani dhe Saturni, shumë planetë vazhdojnë t’ju gëzojnë. Mërkuri në veçanti, planeti i pritur në shenjën miqësore të Binjakëve dhe dashamirës për ju, mbetet ​​simbol i shoqërueshmërisë dhe ndjeshmërisë për problemet e të tjerëve, një veti kjo e çmuar e shenjës suaj.

Virgjëresha-Hëna në Gaforre vazhdon t’ju buzëqeshë sot duke mbetur në një pozicion të mirë me shenjën tuaj. Ajo ju ndihmon për ta bërë këtë ditë qershori veçanërisht të këndshme dhe të karakterizuar nga qetësia, ekuilibri e harmonia: të gjitha cilësitë që ju përshtaten në shkallën më të lartë.

Peshorja-Planeti i komunikimit, Mërkuri, është në shenjën e mikut të besuar, të Binjakëve dhe në marrëdhënie të shkëlqyera me Peshoren. Me pozicionin e ndryshuar të Hënës, sot është e mundur të zgjidhen disa probleme të vogla që keni hasur së fundi. Kujdes, mos u përfshini në polemika, do të jetë e vështirë të dilni.

Akrepi-Hëna është pritur në shenjën miqësore të Gaforres ju stimulon t’i jepni një zhvillim të fortë të gjitha nismave tuaja në fusha të ndryshme. Të gjallë, reagues, të gatshëm për të mbledhur stimuj që vijnë nga jashtë. Janë këto ndikimet që jep Neptuni dhe Dielli. Forma fizike është e shkëlqyer, e kjo ndihmon edhe atë mendore.

Shigjetari-Lëvizjet e yjeve në këtë fund qershori ju gjejnë në gjendje shpirtërore të lumtur, të rifreskuar pas përpjekjeve të ditëve të mëparshme dhe ende në gjendje t’i ofroni botës më të mirën nga vetja. Plutoni, planeti i shkathtësisë në jetë, vazhdon t’ju shikojë me dashamirësi.

Bricjapi-Shijoni aspektin e mirë të Uranit në shenjën miqësore të Demit. Me të dita hapet menjëherë e gjallë dhe stimuluese nga të gjitha këndvështrimet. Mjedisi familjar ju rezervon kënaqësitë më të mëdha, veçanërisht në marrëdhëniet midis prindërve dhe fëmijëve dhe midis motrave e vëllezërve.

Ujori-Yjet ju fusin sot në një periudhë qetësie progresive. Për momentin, Afërdita te Binjakët vendos ndryshimet në humor, të cilat do t’i ndjeni në mjedisin që ju rrethon. Planetët ju detyrojnë të merrni drejtimin e disa situatave që mbeten ende për t’u zgjidhur plotësisht. Të matur, të zhytur në mendime, yjet ju ndihmojnë të hapni disa dyer në shoqëri.

Peshqit-Urani në shenjën e mikut tuaj të besuar të Demit ju hap një ditë intensive e produktive. Zgjidhini shumë çështje të mbetura përgjysmë në vendin e punës dhe në shtëpi. Forma juaj fizike është e mirë, ndërsa Venusi në pozicion të papërshtatshëm ju fton të tregoheni të kujdesshëm dhe vigjilentë në rrethin miqësor./tvklan.al


Të ngjashme