Horoskopi 31 Janar 2023

Horoskopi 31 Janar 2023

08:24 31/01/2023

Dashi

Jeni duke kërkuar një artikull nëpër dyqane? Do shpenzoni shumë kohë dhe nuk do e gjeni në qendrat tregtare që keni pranë. Dyqanet me produkte të përdorura, butike të panjohur, dyqane antike jashtë qytetit, të gjitha këto kanë gjasa të kenë atë që dëshironi. Jini të guximshëm dhe përfitoni nga një shans. Ju mund ta shijoni vërtet.

Demi

Nëse keni hequr dorë nga diçka që keni humbur, mund të keni një surprizë të vërtetë sonte. Mund të shikoni një ëndërr ku hedh dritë se ku mund ta gjeni. Është e rëndësishme që ose të ngriheni dhe të kërkoni menjëherë objektin ose ta shkruani ëndrrën me aq hollësi sa ta mbani mend. Përndryshe, kjo mund të jetë një nga ato ëndrrat që zhduken sapo të zgjoheni dhe ju nuk do ta dëshironi këtë.

Binjakët

Një partner biznesi ose romantik mund të jetë në humor të keq dhe nuk ka shumë gjasa t’ju tregojë pse. Nuk do të jetë aq e lehtë për t’u përballur me të, por ndoshta nuk ka të bëjë me ndonjë problem mes jush. Prandaj, është më mirë ta lini partnerin tuaj të zgjidhë vetëm problemet që ka. Kujdesuni të qëndroni të qetë dhe të mbani një distancë të sigurt mes jush, të paktën për sot. Humori duhet të kalojë nesër.

Gaforrja

Nëse keni ushtruar shumë, mund të ndiheni shumë të lodhur, të lënduar dhe të parregullt. Merreni lehtë sot, edhe nëse nuk dëshironi. Ju ende mund të ushtroheni, por përqendrohuni në joga dhe tai chi në vend të programeve më të vështira si gjimnastika. Shtyjeni veten pak, por jo shumë. Ideja  “pa dhimbje, s’ka fitim” është një gabim.

Luani

Në keni qenë duke arritur një objektiv që i kishin vënë qëllim vetes, mund të goditet papritur nga disa pengesa. Sado të mëdha apo të vogla të jenë, do t’ju prishin punë. E vetmja gjë që mund të bëni është të vazhdoni përpara. Ka vetëm disa detyra shtesë që duhen bërë përpara se ta arrini atë. Bëj atë që duhet!

Virgjëresha

Sot mund të prezantoheni me një person të ri. Ai ose ajo mund të jetë dikush që do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në jetën tuaj në një moment. Do të ndjeni një lidhje të menjëhershme dhe do të zbuloni se ndani një pasion për të njëjtat gjëra. Ky person mund të rezultojë të jetë një mik shumë i mirë, ku ekziston mundësia edhe e krijimit të një romance. Merreni shtruar dhe shikoni se çfarë ndodh.

Peshorja

Diçka e çuditshme mund të ndodhë në lagjen tuaj, ose mund të jetë një enigmë intelektuale. Sido që të jetë, ju jeni të vendosur të zbuloni të vërtetën. Ju mund të bëni gjëra që normalisht nuk do t’i bënit. Mos jini shumë shtytës me pyetjet. Kufizoni kërkimin tuaj në libra, gazeta dhe ueb. Ju mund të gjeni disa të dhëna pa tjetërsuar askënd.

Akrepi

Tema të ndryshme intelektuale ose humanitare për të cilat keni lexuar, kanë ndryshuar sistemin tuaj të vlerave, ndoshta në mënyrë delikate. Ju mund të mos e vini re derisa të dëgjoni dikë të përmendë besime si ato që keni patur dikur. Mund të jetë e pakëndshme të kuptosh se ndryshime të tilla të thella kanë ndodhur tek ju, por kjo është vetëm një pjesë e natyrshme e rritjes personale. Gjithçka ndryshon, pse jo edhe ti?

Shigjetari

Një ndarje e përkohshme nga partneri mund t’ju sjellë në një humor shumë të zymtë. Përpjekjet për të kontaktuar atë në telefon mund të rezultojnë të pafrytshme. Ju mund të bëheni gjithnjë e më të frustruar dhe të zemëruar. Nuk keni se çfarë të bëni përveçse të lini mesazhe. Mos lejoni që pasiguria juaj t’ju zhytë më në dëshpërim. Gjeni diçka tjetër për të bërë derisa partneri të ketë mundësinë të telefonojë. Më mirë vonë se kurrë.

Bricjapi

Njerëzit dhe situatat nuk janë në favorin tuaj. Gjithçka do të duket si një sfidë. Jepini përparësi detyrave dhe bëjini ato ngadalë dhe me kujdes një nga një. Nëse nxitoni shumë, do të bëni gabime dhe do të lodheni. Bota nuk do të përfundojë nëse nuk i përfundoni të gjitha detyrat tuaja.

Ujori

Në përgjithësi ju shmangni debatet në çdo grup që i përkisni, por sot mund të përfshiheni në sherr për të mbështetur një mik. Kjo shkon kundër natyrës suaj. Sigurohuni dhe vlerësoni situatën me kujdes përpara se të përfshiheni shumë. Mik apo jo, nuk do të dëshironi të tjetërsoni askënd në grup. Mendoni për këtë. A ia vlen?

Peshqit

Ndryshimet që po bëni në shtëpi mund të kërkojnë kohë shtesë për planet që keni krijuar në mendjen tuaj. Ndoshta jeni duke pritur për një mysafir avioni i të cilit është vonuar, ose udhëtimi juaj për blerje zgjat shumë më tepër sepse nuk mund të gjeni atë që kërkoni. Sido që të jetë, mos u frikësoni. Thjesht përpiquni të qëndroni racional dhe të mendoni për opsione ose alternativa të tjera. /tvklan.alTë ngjashme