Horoskopi 31 Korrik 2019

Horoskopi 31 Korrik 2019

09:00 31/07/2019

Dashi-Mos i lejoni të tjerët t’ju pengojnë në punën që bëni, sidomos sot që do të jeni tejet të zënë. Nga ana tjetër bëni mirë që të mos u merrni me problemet e botës, pasi do të jetë kohë e çuar dëm.

Demi-Keni lindur me disa talente të mrekullueshme dhe duhet t’i përdorni ato për të përmirësuar si veten ashtu dhe botën rreth jush. Thellë e dini mirë se çfarë duhet të bëni, ndaj lëvizni dhe futjuni punës.

Binjakët-Ekspertët mund të duket sikur i kanë të gjitha përgjigjet, por shumë prej tyre janë po aq konfuzë sa ju. Nuk ka përse të ndiqni këshillën e tyre vetëm sepse thonë se kanë eksperiencë.

Gaforrja-Bëni çfarë keni në dorë për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve sot. Bërtisni nëse është e nevojshme. Një moment që do të keni vëmendjen e njerëzve do të jetë shumë me lehtë për t’i bindur që t’ju ndjekin.

Luani-Nëse besoni se ka ardhur koha për të pasur diçka që ju nevojitet ky është momenti më i mirë për ta bërë për vete. Të tjerët do të jenë të angazhuar me problemet e tyre, ndaj shfrytëzoni mundësinë për të arritur atë që doni pa hasur kundërshti.

Virgjëresha-Çdo gjë që dëshironi mund të bëhet e juaja, sot më shumë se kurrë. Mos i vini vetes limite, gjithçka është e mundur, mjafton ta doni vërtetë.

Peshorja-Nuk ka nevojë t’i tregoni të tjerëve se jeni të fortë dhe të pamëshirshëm, njësoj si kritikët dhe konkurrentët tuaj. Peshorja është një shenjë shumë më inteligjente dhe e matur, ndaj tregojini atyre se dini ta arrini atë që doni duke përdorur fuqinë mendore.

Akrepi-Është e nevojshme që t’i tregoni këndvështrimin tuaj atyre me të cilët jetoni dhe punoni, në të kundërt rrezikoni që t’ju keqkuptojnë dhe nuk do të jenë të lumtur me vendimet që do të merrni.

Shigjetari-Duket sikur duhet të bëni gjithçka vetë në këtë moment, por nuk është kështu. Keni mjaft miq të mirë që do t’ju ndihmonin me kënaqësi dhe do të bënin edhe punë të mirë. Nëse limiti i kohës po përfundon, kujtohuni që herë tjetër t’i planifikoni gjërat më parë

Bricjapi-Të tjerët mund të jenë duke lëvizur shpejt, por ju e keni marrë jetën më shtruar. Mundësi të reja do t’ju dalin para në momentin e duhur, kështu që vërtetë nuk keni nevojë të bëni më shumë sforco sa duhet.

Ujori-E dini që dikush po flet shumë shpejt sepse ka diçka për të fshehur dhe do t’ju bëjë konfuzë. Kërkojini që të flasin ngadalë dhe sigurohuni që të mos ju shpëtojë asnjë detaj i pathënë.

Peshqit-Do të mësoni shumë vetëm duke dëgjuar bisedat e atyre që keni pranë. Mund të jeni me mendimin se informacione që merrni në këtë mënyrë nuk janë frytdhënëse, por e keni gabim. Ky do të jetë mësimi për sot./tvklan.al

Të ngjashme
UKT