Horoskopi 9 Maj 2020

Horoskopi 9 Maj 2020

10:00 09/05/2020

Dashi – Mos bini në grackën e ndenjave negative dhe ta bindni veten se nuk keni mjaftueshëm sfida dhe gjëra për t’u gëzuar. Besoni tek vetja se keni aftësinë për të shëruar dhe tejkaluar të tilla ndjenja, që ju kapin herë pas here.

Demi – Kujdes me maskat e shumta që përdoni pasi mund të gaboni shumë lehtë duke e përdorur edhe me ata që ju qëndrojnë pranë, me të cilët nuk keni nevojë për një të tillë.

Binjakët – Sot do të jetë një ditë e karakterizuar nga disa ndenja të forta që mund t’ju shpërqëndrojnë dhe t’ju nxjerrin nga rruga në të cilën po ecni.

Gaforrja – Do t’ju paraqitet një detyre e re sot që do t’ju tërheqë vëmendjen dhe t’ju nxjerrë nga rutina e përditshme. Nëse keni nevojë për këshillë shihni nga ata që ju rrethojnë pasi do të jenë mëse të gatshëm t’ju ndihmojnë.

Luani – Kjo është një nga ato ditët që do t’ju kërkohet të merreni me gjithçka. Nëse do të insistoni që të përdorni elementët më të vështirë, do të përfundoni duke i shkatërruar gjërat që prekni.

Virgjëresha – Aftësitë tuaja adaptive mund të vihen në provë, pasi do ta gjeni veten të rrethuar nga njerëz kokëfortë dhe me luhatje humori. Mos prisni përgjigje të drejtpërdrejta nga të tjerët sot.

Peshorja – Do të kërkoni të ndiqni projekte të reja, që mund të avancojnë statusin tuaj social dhe ekonomik. Do të shpenzoni shumë kohë duke mbledhur informacion sot, me qëllim që të përmbushni synime tuaja.

Akrepi – Do të përfshiheni në një projekt jashtë punës që do t’ju sjellë të ardhura ekstra. Gjatë ditë së sotme do ta keni intuitën në nivele të larta, ndaj mos u habisni nëse sinkronizoheni me mendimet e të tjerëve.

Shigjetari – Mbyllja me sukses e një projekti që kishit nisur prej kohësh do t’ju bëjë të ndiheni tepër entuziastë, energjik dhe në lumtur. Kjo do t’ju bëjë që të nisni plane për të ardhmen, një projekt të ri ndoshta.

Bricjapi – Mos u habisni nëse dikush që gati ia kishit harruar ekzistencën t’ju vijë në ndihmë sot. Prezenca e atyre që vlerësoni do të jetë tepër e rëndësishme.

Ujori – Do të keni mundësinë të shkoni në një udhëtim që ka lidhje me punën. Një mik apo koleg do t’ju shoqërojë. Kur vjen puna tek karriera, bëhuni gati që të përballeni edhe me gjëra të cilat nuk i prisnit.

Peshqit – Nëse po mendoni për të investuar diku apo për të nisur një plan kursimi, sot është dita e duhur, pasi do të jeni më të fokusuar se kurrë mendërisht. /tvklan.al

Të ngjashme

Grupi

Kallezo