Horoskopi 9 Mars 2020


Horoskopi 9 Mars 2020

08:58 09/03/2020

Dashi-Planifikoni prej kohësh për të bërë ndryshime në aspektin profesional e ndoshta sot është dita e duhur për të bërë atë që kërkoni. Mund të merrni një lajm të mirë për një intervistë pune, apo një mik mund t’ju sugjerojë diku. Edhe në dashuri gjërat shkojnë më së miri.

Demi-Sot mund të ndryshoni mendim apo pozicion për një çështje të caktuar. Është e këshillueshme që t’i lexoni mirë shenjat, për të marrë vendimin e duhur. Kjo nuk është kohë e favorshme për të investuar, ndaj nëse keni plane bëni mirë që t’i vini në pauzë.

Binjakët-Do të jeni të bekuar nga hëna, që do t’ju japë më shumë energji dhe kjo do t’ju bëjë që të merrni vendime të shpejta. Ata që keni rreth e rrotull mund t’ju ndihmojnë që të mbaroni projektet që keni, para kohe. Nëse keni pasur përplasje në familje, sot mund të jetë rasti i mirë për t’i zgjidhur.

Gaforrja-Bëni mirë që ta kontrolloni sjelljen e drejtpërdrejtë sot, pasi kjo mund të ndikojë tek ata që ju rrethojnë. Merruni me ndryshime nëpër shtëpi, por mos harroni që t’i jepni vetes kohë edhe për miqtë.

Luani-Dita e sotme do të jetë e mbushur me energji. Gjumi i mirë dhe ndjesia që keni për gjërat që ju rrethojnë do t’ju bëjnë që të jeni me humor të mirë dhe me dëshirën për të shijuar çdo moment. Nuk do t’ju mungojë dëshira për të ndihmuar ata që ju rrethojnë.

Virgjëresha-Sot do të ndiheni të pakënaqur me çfarë ju rrethon dhe kjo do të ndikojë në punë dhe tek projektet që aktualisht keni në duar. Është e këshillueshme që të mos nxitoheni dhe të tregoni arrogantë. Jo gjithmonë gjërat do të jenë në favorin tuaj.

Peshorja-Me ndihmën e dikujt me pushtet, sot mund të keni arritje në punë. Prisni edhe rritje në detyrë. Nëse jeni në kërkim të një pune, fati mund t’ju buzëqeshë. Dita e sotme rezervon gjëra mjaft interesante edhe ne jetën sentimentale.

Akrepi-Në punë do të jeni tejet të ngarkuar dhe kjo do t’ju lodhë mendërisht duke bërë që ta keni të vështirë që të shijoni mbledhje familjare apo me miqtë. Megjithatë, nga ana tjetër eficenca në punë mund të bëjë që të keni rritje në detyrë.

Shigjetari-Ka ardhur koha që të përmbyllni disa projekte që qëndrojnë prej kohësh pezull. Sot dita do të jetë në favorin tuaj, ndaj mos e lini këtë mundësi t’ju ikë nga duar. Pasi të keni mbaruar me projektet në fjalë do të jeni në gjendje që të shijoni kohën me familjen. Pse jo një udhëtim nuk do të ishte ide e keqe.

Bricjapi-Sot mund të ndikoheni nga hëna negative, që do t’ju bëjë që të jeni me humor të keq e arrogantë. Kjo mund të bëjë që të ndryshoni rutinën e përditshme e ndoshta të krijoni edhe konflikte të reja. Mos u nxitoni me fjalët që nxirrni nga goja, nesër gjërat mund të mos ju duken kaq të zeza.

Ujori-Në punë sot mund t’ju ofrohen mundësi të reja, që përkthehen në më shumë të ardhura. Jeta sentimentale shkon mirë, por sot falë ndikimit të hënës mund të keni një ndryshim pozitiv. Shfrytëzojeni ditën sa më mirë të mundeni.

Peshqit-Sot mund të zgjidhni shumë probleme nëse zgjidhni fjalët e duhura. Nëse planifikoni që të ndryshoni punë apo të kërkoni për rritje rroge, do ta keni shumë më të lehtë për t’ia arritur qëllimit. Edhe në dashuri, sjellja juaj do të bëjë që të arrini atë që dëshironi./tvklan.alTë ngjashme