Horosopi 29 Nëntor 2022


Horosopi 29 Nëntor 2022

08:40 29/11/2022

Dashi

Sa më shumë të mendoni se në cilën rrugë të shkoni, aq më shumë ka të ngjarë që ta humbisni varkën. I keni të gjitha faktet që ju nevojiten, ndaj mos vononi më. Mendja juaj mund të jetë si një kompjuter që depoziton informacione për sa kohë që qëndroni vigjilent.

Demi

Do të zbuloni se mund të përballoni pothuajse çdo sfidë cerebrale që vjen së bashku. Aspekti më i vështirë i ditës do të jetë përballja me emocionet tuaja. Me shumë mundësi, do të ndjeni një dëshirë të madhe për vëmendje. Ju thjesht dëshironi të duheni nga të tjerët. Ngrihuni në skenë dhe thoni atë që keni në zemër. Nuk është koha për të mbajtur përbrenda ndjenjat tuaja.

Binjakët

Mos ngurroni të ndani humorin tuaj të mirë me të tjerët. Mbajini gjërat të thjeshta dhe të drejtpërdrejta. Mundohuni të mos i ndërlikoni çështjet me gjëra të panevojshme. Drejtoni mendimet dhe veprimet tuaja. Do të zbuloni se mund të jeni shumë më efikas kur hiqni aspektet që nuk janë relevante ose absolutisht të nevojshme. Ndiq zemrën tënde.

Gaforrja

Ka të ngjarë që të jeni kapur në një bllokim midis mendjes dhe zemrës suaj. Jini të kujdesshëm sepse tensioni mund të rritet. Gjëja më e rëndësishme për ju sot është të relaksoheni. Merreni gjërat hap pas hapi dhe përfundoni një projekt përpara se të filloni një tjetër. Do jetë e lodhshme për ju të bëni shumë gjëra njëkohësisht.

Luani

Dot do jesh i prirur të nxitesh nga forca të forta që nuk do të të lënë të pushosh. Mbani në mend se sa më shumë të rezistoni, aq më shumë do të shtyheni dhe tërhiqeni nga këto forca. Nëse e gjeni veten në një pengesë, merrni frymë thellë dhe qetësohuni. Veproni nga një pikë neutraliteti pa u përfshirë nga zemërimi dhe nervozizmi.

Virgjëresha

Më në fund është radha juaj të ngriheni dhe të thoni atë që ndjeni. Mos lejoni që të tjerët t’ju shtyjnë në vende ku nuk dëshironi të jeni. Çelësi është të hetoni thellë me mendjen tuaj depërtuese dhe të ndani njohuritë tuaja të pabesueshme me të tjerët. Mos u habitni nëse veprimet tuaja shkaktojnë tension. Mos lejoni që kjo t’ju ndalojë të bëni atë që mendoni se është e drejtë.

Peshorja

Nga pikëpamja emocionale sot do jeni shumë mirë. Ju keni vetëbesim shtesë  që do ju ndihmojë në projektet tuaja. Një aspekt i vështirë i ditës ndoshta ka të bëjë me një lloj sfide mendore që për disa arsye thjesht nuk ka kuptim. Mos vazhdoni të rrihni një kalë të ngordhur. Nëse gjërat nuk duan të lëvizin, lërini. Trajtoni ato më vonë.

Akrepi

Ju mund të jeni në një bllokim sot,  diçka mund të mos funksionojë mirë ose ajo që mendoni nuk përshtatet me atë që ndjeni.  Po ndodh një përplasje që mund të jetë e vështirë, veçanërisht nëse qëndroni me kokëfortësi në pozicionin tuaj. Sa më fleksibël të jeni, aq më mirë do të jeni.

Shigjetari

Sot është një ditë e mirë për ju. Normalisht, ju jeni shumë më mirë në ndjekjen e rrjedhës së situatës. Kjo mënyrë e të bërit të gjërave ka rezultuar mjaft efektive për ju në të kaluarën. Ajo që keni tani është një situatë tjetër. Gjërat që keni dëshirë të realizoni duhet të punoni fort për t’i përfunduar ato.

Bricjapi

 Mos u habitni nëse njerëzit rreshtohen jashtë derës tuaj për t’i dhënë  një shans të jenë pranë jush. Mendja juaj është e mprehtë. Ju do të jeni në gjendje të shihni thelbin e çdo problemi të paraqitur para jush. Me shumë mundësi, do t’i kuptoni gjërat në mënyrë intuitive. Njerëzit do të marrin këshillat tuaja për çdo çështje që kanë.

Ujori

Ndoshta do të dëshironi që të gjithë të dinë se si ndiheni sot. Nuk do të keni turp të shprehni emocionet tuaja. Mos ngurroni të merrni përsipër të gjitha çështjet që keni lënë pezull. Ju keni vetëbesimin dhe stabilitetin emocional për të realizuar çfarë të dëshironi. Ju keni tendencën të mendoni për një çështje aq shumë sa të humbni plotësisht perspektivën.

Peshqit

Mos lejoni që të tjerët t’ju shtyjnë. Ju jeni mësuar t’i lini njerëzit të kenë rrugën e tyre për të ruajtur paqen, por problemi duke bërë këtë gjë është se ëndrrat dhe qëllimet tuaja mund të humbasin. Mos e humbisni destinacionin tuaj të vërtetë. Jeta ka shumë më tepër sesa mund të shihni në sipërfaqe. Gërmoni më thellë.

Të ngjashme