Vjen në botë 2020


Vjen në botë 2020

20:00 31/12/2019

Të parat që festuan Zelanda e re dhe Australia

Ky spektakël fishekzjarresh në Zelandën e Re ishte pritja e pa që iu bë Vitit të Ri 2020.

Dhjetëra mijëra vendas e të huaj shijuan festival tradicional në kullës Sky Tower në Okland.

Festa u zhvendos 2 orë në Sidnei të Australisë. Viti i Ri 2020 trokiti edhe në qytet e mëdha aziatike.

Edhe Peniani i Koresë së Veriut u ndriçua nga spektakli i fishekzjarreve dhe dritave shumëngjyrëshe në sekondat e para të 2020-s.

Gjithçka është gati për të pritur 2020-n edhe nëpër kryeqytet europiane dhe në Amerikë, që përmbyll ciklin e festës së ndërrimit të viteve.

Tv Klan

Të ngjashme