Hysaj drejt kalimit te Lazio
Hysaj drejt kalimit te Lazio

20:34 13/06/2021

Mediat italiane shkruajnë për një kontratë 4-vjeçare

Elseid Hysaj është shumë pranë bashkimit me Maurizio Sarri, trajneri i tij te Empoli dhe Napoli. Sipas “Gazzetta dello Sport”, mbrojtësi shqiptar ka arritur akordin me Lazio për t’u transferuar me parametër zero.

Më 30 Qershor i përfundon marrëveshja me napoletanët dhe asgjë nuk e pengon të kalojë te skuadra kryeqytetase.

Hysaj pritet të firmosë për 4 vite me Lazio që pak ditë më parë zyrtarizoi trajnerin e ri, Maurizio Sarri.

Sipas mediave në Itali, përfitimi i Elseid Hysajt do të jetë i përafërt me atë që merr te Napoli, rreth 1.6 milionë Euro në sezon.

Hysaj është një lojtar me përvojë në Serie A pasi luan prej viti 2014.

Tv Klan

Të ngjashme