I dënuar me 10 vjet burg, ekstradohet i riu nga Bullgaria – TV KLAN

I dënuar me 10 vjet burg, ekstradohet i riu nga Bullgaria

Një 23-vjeçar është ekstraduar nga Bullgaria drejt Tiranës. Interpol Tirana ka bërë të mundur ekstradimin e Islam Xhetanit nga Burreli.

I riu ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat në vitin 2013 e ka dënuar me 10 vjet burg.

Xhetani është gjetur fajtor për tentativë vrasjeje e kryer në bashkëpunim si dhe armëmbajtje pa leje. /tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*