I vuri flakën stacionit të policisë dhe qëlloi një efektiv, vritet adoleshenti në Rusi

Police officers are seen outside Charite Mitte Hospital Complex after Russian opposition leader and President Vladimir Putin critic Alexei Navalny came out of a medically induced coma, in Berlin, Germany, September 10, 2020. REUTERS/Michele Tantussi

I vuri flakën stacionit të policisë dhe qëlloi një efektiv, vritet adoleshenti në Rusi

09:39 30/10/2020

Policia në Rusi ka vrarë një adoleshent 16-vjeçar, pasi ky i fundit i vuri flakën një stacioni policie dhe qëlloi me thikë një oficer. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në rajonin e Tatarstanit me shumicë myslimane.

Reuters bën me dije se ngjarja po trajtohet si një akt terrorist, por ende nuk dihen shumë detaje nga hetimet.

Sipas raportimeve mësohet se adoleshenti ishte i vuri flakën një stacioni policie në qytetin Kukmor duke përdorur një bombë molotov dhe kishte goditur me thikë një oficer policie kur i fundit tentoi ta adresonte.

Një tjetër efektiv e kishte paralajmëruar adoleshentin që të dorëzohej duke qëlluar me armë në ajër, por duke parë që ai bëri rezistence vendosi ta vriste. Ende nuk dihen motivet e sulmit mbi stacionin e policisë./tvklan.al


Të ngjashme