Integrimi i Shqipërisë në BE, Rama: Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur
Integrimi i Shqipërisë në BE, Rama: Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur

12:32 07/06/2021

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Hungari. Në një postim në mediat sociale, kreu i qeverisë bën me dije se në Hungari ndodhet me ftesë të Kryeministrit Viktor Orban.

Por do të diskutohet për ekonominë, shëndetësinë dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë.

Më tej Rama shkruan se Hungaria ka qenë historikisht një mbështetësisë e palëkundur e integrimit të Shqipërisë.

Budapest – Me ftesë të kryeministrit Viktor Orbán, për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë, ku Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur“, shkruan Rama./tvklan.al

Të ngjashme