Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se mbi 500 mijë shqiptarë kanë dalë në protestën e opozitës së bashkuar kundër Qeverisë Rama.

Në një postim në Facebook, Berisha e konsideron madhështore protestën e opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

“Mbi 500 mijë shqiptarë në shesh, në protestën më madhështore në Tiranë! Të gjithë duke protestuar kundër qeverisë së krimit, drogës dhe korrupsionit”

, shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha.

/tvklan.al