Ish-nëndrejtori i Policisë Elbasan: Nuk u njoha me masën e sigurisë, ikni tashi na lini rehat
Ish-nëndrejtori i Policisë Elbasan: Nuk u njoha me masën e sigurisë, ikni tashi na lini rehat

14:22 30/06/2022

Albert Nushi dhe Nikollaq Papa lihen në arrest shtëpie

Gjykata e Elbasanit ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për dy ish-nëndrejtorët e Policisë së Elbasanit,  Albet Nushi dhe Nikollaq Palla. Ata u akuzuan  për shpërdorim detyre në lidhje me rastin e vrasjes së Pjerin Xhuvanit më 21 Prill të vitit të kaluar.

Albert Nushi ish-drejtor krimesh në Elbasan dhe nëndrejtor i policisë Berat është paraqitur në gjykatë ditën e sotme. Megjithatë pas përfundimit të seancës ai u shpreh se nuk është njohur me masën e sigurisë dhe nuk është përfaqësuar me avokat.

Gazetarja: U njohët me masën e sigurisë?

Albert Nushi: Jo nuk jam njohur!

Albert Nushi: U përfaqësuat me avokat?

Albert Nushi: Jo. Ikni tashi na lini rehat.

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore së bashku me Prokurorinë e Elbasanit kanë hetuar 2 nëndrejtorët dhe 6 punonjës policie të cilët ishin prezent ditën e krimit.

Klan News


Të ngjashme