Ish-vjehrri hap fletoren dhe zbulon sekretet për nusen e djalit: Kam shënuar të gjitha lëvizjet e saj

Ish-vjehrri hap fletoren dhe zbulon sekretet për nusen e djalit: Kam shënuar të gjitha lëvizjet e saj

13:27 17/11/2020

Konflikti, sherret e vazhdueshme dhe pretendimet për tradhti kanë përçarë një familje në Fushë-Krujë.

Rolanda Paturri, nënë e 3 fëmijëve, është divorcuar me bashkëshortin dhe jeton në shtëpinë 1-katëshe që ka ndërtuar ish-vjehrri i saj Muharrem Kallmeti. Ky i fundit ka hedhur në gjyq Rolandën dhe kërkon që të marrë përsëri pronën dhe truallin që i përket, ndërsa 38-vjeçarja kërkon të përfitojë pjesën e pasurisë që i takon.

Ish-vjehrri i saj ka pretendime për sjelljen e Rolandës, të cilën e akuzon për tradhti bashkëshortore dhe që në fillim ka qenë kundër martesës së djalit të tij me 38-vjeçaren.

Në një intervistë për emisionin Uniko nga Spartak Koka, z.Muharrem tregon se ka mbajtur shënim në një fletore të gjitha veprimet, e pahijshme sipas tij, të Rolandës.

Ai ka treguar një rast, kur ish-nusja e djalit të tij u largua nga banesa në vitin 2003 për ditë të tëra. Si ky rast, Muharrem Kallmeti shprehet se ka plot të tjera, të cilat i ka mbajtur shënim në fletoren e tij.

Muharrem Kallmeti: Ta shohësh këtë fletore është plot me shënime.

Spartak Koka: Çfarë është kjo fletore?

Muharrem Kallmeti: Kjo fletore ka shënimet që e merrnin njerëzit në telefon dhe largohej nga shtëpia natë e ditë, edhe në 10 të natës. 

Spartak Koka: E merrnin në telefon?

Muharrem Kallmeti: E merrnin në telefon!

Spartak Koka: Kush ka shkruar aty? Çfarë janë?

Muharrem Kallmeti: Unë! 

Spartak Koka: I keni mbajtur shënim sa herë largohej?

Muharrem Kallmeti: Po, sa herë largohej. 

Spartak Koka: Nga cili vit i keni të ruajtura?

Muharrem Kallmeti: 2003! Landa, më datë 20.08.2003 ka ikur nga shtëpia në orën 16:00. Ka lënë gocën 2 vjeç vetëm duke qarë dhe nuk ka ardhur në shtëpi dy netë. Pasi e ka gjetur Petriti, e ka marrë dhe e ka prurë prapë në shtëpi.

Spartak Koka: Dhe ju i ruanit të gjitha këto?

Muharrem Kallmeti: Po!    

/tvklan.al

Të ngjashme