Ishte shpallur në kërkim, kapet 51-vjeçari

Ishte shpallur në kërkim, kapet 51-vjeçari

10:22 21/02/2019

Policia e qytetit të Beratit ka vënë në pranga një 51- vjeçari me inicialet B.Q, me qëllim ekstradimin drejt Italisë.

51- vjeçari ishte shpallur në Kërkim Ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata e Apelit Milano, Itali, në vitin 2014 e ka dënuar këtë shtetas me 7 vjet dhe 6 muaji burg për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat me qëllim ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

/tvklan.al

 

Delta
LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori