Itali, përmbyset makina me shqiptarë

Itali, përmbyset makina me shqiptarë

13:42 03/08/2019

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Carditello të Italisë, ku një makinë humbi kontrollin dhe u përmbys. Sipas mediave italiane, me automjet udhëtonin 5 persona, të gjithë me origjinë shqiptare.

Ata mbetën të plagosur, ndërsa 3 prej tyre janë në gjendje të rëndë. Të plagosurit u dërguan në spital ku po marrin trajtim mjekësor. Shkaqet dhe dinamika e aksidentit është e paqartë. Automjeti humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke përfunduar e përmbysur.

Paraprakisht dyshohet se shkak mund të ketë qenë një moment shpërqëndrimi i shoferit. Identitetet e shqiptarëve të plagosur nuk janë bërë të ditur. /tvklan.al
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi