Italia mban kreun e grupit – TV KLAN

Italia mban kreun e grupit

Kualifikueset Euro 2020, gjermania pa mëshire ndaj Estonisë

Në kualifikueset e Euro 2020 Italia mundi 2-1 Bosnjën në ndeshjen e luajtur në Torino. Skuadra e  Mancinit pësoi në minutën e 32 nga Edin Dzeko, por gjeti suksesin me Insigne dhe Verrati në pjesën e dytë dhe tashmë është në krye të grupit, me 12 pikë të plota.

Po në grupin e Italisë, Greqia pësoi humbjen e dytë në shtëpi. Armenia fitoi me rezultatin 2-3, duke shuar shpresat për një kualifikim të mundshëm, ndërsa Finlanda triumfoi ndaj Lichtesteinit, me rezultatin 0-2.

Gjermania u tregua e pamëshirshme ndaj Estonisë, në fitoren 8-0. 5 gola u shënuan në pjesën e parë të takimit. Irlanda e Veriut fitoi me rezultatin minimal 0-1, duke marrë kreun e grupit me 12 pikë.

Në sfidat e tjera, Belgjika triumfoi 3-0 me Skocinë, ku shënuan 2 herë Lukaku dhe një herë De Bruyne, ndërsa Hungaria fitoi minimalisht 1-0 ndaj Uellsit.

Tv Klan

 

Kategori
SportTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione