“Jam i gjallë e jam në jetë”, Begaj nderon 177-vjetorin e lindjes së poetit të madh Naim Frashëri


“Jam i gjallë e jam në jetë”, Begaj nderon 177-vjetorin e lindjes së poetit të madh Naim Frashëri

09:28 25/05/2023

177 vite më parë erdhi në jetë i madhi, poeti i shquar i letrave shqipe, Naim Frashëri.

Për të nderuar poetin, Presidenti Bajram Begaj ka shkëputur vargje nga poezia e tij “Fjalët e Qiririt”, të cilat i ka postuar në faqen zyrtare në “Facebook”.

“Jam i gjallë e jam ndë jetë, jam në dritë të vërtetë…”

Krahas, fotos së Naimit Frashërit, Presidenti Begaj shkuan: Poeti Naim Frashëri ndriçoi një komb, frymëzoi një epokë dhe përjetësoi dashurinë për gjuhën shqipe! Le të nderojmë sot 177-vjetorin e lindjes së poetit më të madh të Rilindjes Kombëtare!/tvklan.al
Të ngjashme