Jessica Fox zbulon rrengun e medaljes, australiania fitoi të bronztën me ndihmën e prezervativit


Jessica Fox zbulon rrengun e medaljes, australiania fitoi të bronztën me ndihmën e prezervativit

23:47 30/07/2021

Jessica Fox ka bërë një debutim spektakolar në pjesëmarrjen e parë në Lojërat Olimpike. Australiania ia doli të rrëmbejë medaljen e bronzit në kategorinë C1 të kajakut në Tokio. Por kjo nuk është befasia e madhe nga atletja Foks. Ajo e bëri këtë arritje me ndihmën e një prezervativi.

Kajaku i saj kishte pësuar dëmtim në pjesën e përparme dhe për ta rregulluar ajo përdori një prezervativ.

Gjithçka u bë e ditur nga vetë sportistja në rrjetet sociale, ku mes të tjerash shkruan se elasticiteti dhe fortësia e prezervativit bën që të mos deportojë ujë në kajakun e dëmtuar. Pamjet kanë bërë xhiron e rrjetit brenda pak minutash.

Klan News


Të ngjashme