Një tjetër konkurrent që ka rrëmbyer zemrën e jurisë dhe publikut në natën e dytë të X Factor Albania është Jetmiri.

Prindërit e tij janë ndarë kur ai ishtë 7 vjeç. Që nga ajo kohë deri në moshën 18-vjeçare Jetmiri është rritur me gjyshërit dhe sot shfaqet në skenën e X Factor me këngën ‘Lose Control’, duke marrë duartrokitjet më të zjarrta të mbrëmjes.

“Një vokal R&B me shpirtin e një Rockstar-i”, komenti i shprehur nga Arilena Ara./tvklan.al