Java e modes sapo eshte mbyllur ne Paris. Por, c’do te thote te punosh per eventin me impenjativ te industrise se fashionit? Fotografi shqiptar Rajan Simo rrefen si asnjehere per “Jo Vetem Mode” prapaskenat e punes si i derguari zyrtar i revistes prestigjioze L’Officiel.

Gjithmone e me shume personazhe te showbiz-it, jane ne nje hap me yjet e Hollivudit duke hedhur para pa hesap per veshjen. Sot, ju shuajme kurreshtjen se cilat jane blerjet me te cmendura te te famshmeve shqiptare, qe kane shpenzuar qindra mijera euro vetem per nje aksesor.

Hyjme per here te pare brenda eventit me te perfolur te javes. “Oda” mblodhi ne Tirane disa nga shqiptaret me te suksesshem neper bote. Pas pak, mesoni te pathenat dhe ndodhite me interesante te mbremjes gala.

Nje puthje qe theu internetin, nje bashkepunim bombastik me kengetaren-idhull te amerikaneve dhe nje cmim prestigjioz ne Paris. Gjithcka po ndodh me shqiptaret qe po kapin majat e suksesit boteror. Gjithashtu, “Jo Vetem Mode” zbulon ekskluzivisht projektin me te ri te Elvana Gjates!

Videoja e tyre me e fundit na terhoqi vemendjen per stilin jo te zakonshem muzikor. Ju njohim me 2 te rinjte e duos “Paradoks”, qe po kerkojne suksessin ne skenen e elektronikes.