Joachim Low ende në dyshimJoachim Low ende në dyshim

10:49 21/11/2020

Nuk ka mbështetjen e të gjithëve në federatën gjermane

Në Federatën Gjermane të Futbollit janë ende të ndarë nëse do të vijojnë bashkëpunimin me Joachim Low ose jo, pas humbjes katastrofale 6-0 me Spanjën në Ligën e Kombeve.

Sipas mediave vetëm drejtori i ekipeve përfaqësuese Oliver Bierhoff ka shprehur hapur mbështetjen për trajnerin. Ndërsa në një sondazh të revistës së njohur sportive “Kicker” 90% e votuesve janë kundër Joachim Low dhe duan që ai të largohet.

Low drejton Gjermaninë prej vitit 2006 dhe gjatë kësaj periudhe ka fituar vetëm Kupën e Konfederatave në 2017. Pritet të shikohet se si do të veprohet me 60-vjeçarin, i cili është nën kontratë deri më 31 korrik të 2022.

Tv Klan
Të ngjashme