Josa mund Tiranën në miqësore

Josa mund Tiranën në miqësore

16:57 06/08/2018

Tirana humbi me rezultatin 3 – 1 miqësoren me Prishtinën e zhvilluar të dielën në stadimin “Selman Stërmasi”. Një lojë e bukur e skuadrës nga Kosova gjatë pjesës së parë që realizoi 3 gola në më pak se 30 minuta. Ekipi i drejtuar nga ish-trajneri i bardhebluve, Mirel Josa ushtroi vazhdimisht presion në portën e skuadrës së Ze Maria. I riu Meriton Korenica spikati me dy gola të realizuar.

Lojtarët e Tiranës gabuan në mbrojtje gjatë pjesës së parë, por u përpoqën të reagonin në minutat e fundit para pushimit, por goditën vetëm shtyllën. Ndryshimet e bëra në fillim të pjesës së dytë sollën më tepër inciativë në sulm dhe Albi Doka arriti të realizonte golin e vetëm për Tiranën. Miqësorja i shërbeu shumë trajnerëve për të parë se ku duhet ndërhyrë në ekip.

Ze Maria, trajner i Tiranës:

Ata nisën shumë shpejt dhe gjetëm vështirësi dhe paguam shumë shtrenjtë gabimet që bëmë. Kjo mund të ndodhë tani, por nuk do duhet të ndodhë pas 2 javësh. Duhet të punojmë që korrigjojmë gabimet.

Mirel Josa, trajner i Prishtinës: 

Duke u bazuar se çfarë bëri skuadra sot, duhet të shohim lojtarët që duhet të afrojmë.

Trajneri i Tiranës, Ze Maria tha që grupi të plotësohet duhet një portier dhe një sulmues. Momentalisht Ilion Lika nuk mund të luajë, pasi ka probleme me shpinën.

Tv Klan

 

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT