Analisti Julian Zylaj ka renditur sipas tij ministrat më të suksesshëm dhe më pak të suksesshëm në Qeverinë Rama.

I ftuar në emisionin Opinion në Tv Klan, Zylaj vlerësoi ministrat Balla dhe Kumbaro si të suksesshëm.

“Besoj që ka disa ministra që punojnë më tepër se sa ne dimë se punojmë. Do doja që z.Peleshi të ishte më aktiv politikisht.

Me të njëjtin argument do doja që dhe znj.Dhuka të mbante opinionin publik më të informuar, do doja që ajo të ishte më informuese.

Sa i përket sukseseve, ka një konsensus në këtë studio për z.Balla dhe unë e shënoj edhe emrin tim në këtë listë.

Spiropali ka një peshë politike të konsiderueshme. Arrin të jetë edhe në marrëdhënie me parlamentin por edhe politikë.

Përtej vlerësimeve personale, mendoj se znj.Kumbaro duhet të ishte në krye të ministrave më të suksesshëm me rezultatet që pati turizmi në Shqipëri”, u shpreh analisti Julian Zylaj.

/tvklan.al