Justin Bieber paditet për foton e tij

Posta

Justin Bieber paditet për foton e tij

12:53 17/10/2019

Këngëtari Justin Bieber është paditu për postimin në rrjetin social Instagram të fotos së tij. Ka qenë fotografi Robert Barbera që ka hapur një proces gjyqësor kundër tij për shkelje të të drejtave të autorit.

Sipas  E!, në dokumentet gjyqësore të dorëzuara shkruhet se ky veprim i fotografit ndodhi për shkak të përdorimit të paautorizuar dhe shfaqjes publike të fotografisë.

Bieber nuk kishte marrë autorizimin e fotografit për publikimin e fotos dhe as nuk kishte përmendur se fotografia ishte realizuar prej tij.

Fotoja është publikuar në 13 Mars dhe Justin shfaqet nën shoqërinë e mikut të tij, Rich Wilkerson./tvklan.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi