Juve gati për të nisur sezonin

Juve gati për të nisur sezonin

17:24 19/08/2019

Sarri zgjidh dilemat e sulmit

Paulo Dybala apo Gonzalo Higuain, kjo është dilema me e madhe për Maurizzio Sarrin për ndeshjen e parë të kampionatit përballë Parmës. Tekniku Italian akoma nuk ka vendosur se cili nga këta dy futbollistë do formojë treshen e sulmit bashkë më Ronaldon dhe Duglas Costan, që duken të padiskutueshëm.

E nëse këtë përgjigje nuk e jep dot Sarri, mund ta japë tregu i merkatos. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane mundësia që Dybala të largohet nga Torino vijon të jetë konkrete.

PSG duket se nuk ka hequr dore nga lojtari. Parizienët e vlerësojnë argjentinasin 80 milionë euro, ndërsa zonja e vjetër kërkon edhe 20 milionë më shumë.

Mësohet se mes drejtuesve të dy klubeve do ketë një takim në ditët në vazhdim dhe deri ditën e shtunë do jetë sqaruar edhe e ardhmja e futbollistit. Por edhe në rast se qëndron, Paulo Dybala do të duhet të djersijë shumë për të bindur Sarrin t’i sigurojë një fanelle titullari.

Tv Klan

Delta
LAJMET

Të ngjashme

AZHBR
UKT
UKT