Juventusi fitoi me rezultatin 2 – 0 ndaj Lazios në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë e zhvilluar të martën në Torino. Golat u shënuan në pjesën e dytë nga Kieza dhe Vlahoviç.

Ndeshja e kthimit do të luhet më 23 Prill në stadiumin Olimpiko.

Të mërkurën do të luhet gjysmëfinalja tjetër Fiorentina – Atalanta.

Tv Klan